Yengeç burçları hakkında her şey: Yengeç burcu ve aşk uyumları

Yengeç burcu aşk hayatında nasıldır? Hangi burçlarla iyi anlaşır, hangileriyle iyi sevgili olur? Yengeç burcu nasıl kişilerden hoşlanır? Romantik midir? Yengeç burcu hakkında merak ettiğiniz her şeyi astrolog Filiz Özkol yazdı.

06 Ocak 2021, Çarşamba 13:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yaşamın sakin bir limanı olan Yengeçler, karmaşık duygulara kapıldığı zaman onları tanımak güçleşir. Sevgi dolu, şefkatli, bir o kadar ihtiraslı yapılarıyla onları tanımanız her zaman mümkün olmayabilir. Kırılmaktan çok korkarlar. Partnerlerine kalplerinin kapılarını açmakta zorlanırlar. Geçmişten kolay kopmadıkları için, anıların yaşantılarında yeri çok fazladır ve kimsenin geçmişleri için kötü bir söz söylemelerine izin vermezler. Dünyaya gözlerini açtıkları anda geçmişlerine bağlı yaşarlar. Yaşamlarında anneleri çok önemlidir. Duygu ve sezgileri çok güçlüdür ve ideal eşlerini gördükleri anda onların yaşantılarında önemli yeri olacaklarını hissederler. Aldatmaktan ve aldanmaktan nefret ederler ve bu konuda affedici değildirler. Güvenli ilişkileri severler. Aşkta mantıkla değil, duygularla hareket ederler. İçlerinde devamlı reddedilme korkusuyla yaşarlar. Çoğu kez duygularını açıklamaktan hoşlanmazlar. Güvendikleri kişilerden aldıkları destek çok önemlidir.


Yengeç burcu kadını

Yengeç burcu kadını

Yaşamın sakin bir limanı olan Yengeçler, karmaşık duygulara kapıldığı zaman onları tanımak güçleşir. Sevgi dolu, şefkatli, bir o kadar ihtiraslı yapılarıyla onu tanımanız her zaman mümkün olmayabilir. Kırılmaktan korkarlar. Partnerlerine kalplerinin kapılarını açmakta zorlanırlar. Geçmişten kolay kopmadıkları için anıların yaşantılarında yeri çok fazladır ve kimsenin geçmişleri için kötü bir söz söylemelerine izin vermezler. Bu anaç kadın, kendisine kol kanat geren güçlü bir erkek arar. Fakat ona hükmeden erkeklerden hoşlanmaz. Onun değişen duygusalllıklarına ayak uyduracak bir partnere ihtiyaç duyarlar. Macera yaşanacak bir kadın değildir. Aldatılmaya gelemez. Eğer evcil bir yapıya sahipseniz bir Yengeç ömür boyu sizi mutlu eder. Rahatça sizi kucaklamasına izin verin.


Yengeç burcu erkeği

Yengeç burcu erkeği

Sakin ve dengeli yapıları onları bulundukları ortamın en sevilen kişisi haline getirir. Duygularını çok derin yaşadıkları için, gizemli bir tablo içinde yaşarlar. Sevilen ve aranan insanlardır. Bulundukları ortamın şartlarına çabuk uyum sağladıkları için şikayet etmezler ve edenlerden de hoşlanmazlar. Aile kavramına çok değer verirler. İyi bir baba ve iyi bir eştir. Çocuklarına düşkün oldukları için koruma içgüdüleri her zaman ataktır. Alıngan oldukları için de kırıldıkları zaman kapılarını çok çabuk çevrelerine kapatırlar. Çevresine hep yaralı olmak istedikleri için de çoğu kez yanlış şekilde kullanılırlar.


Yengeç-Koç uyumu:

Yengeç-Koç uyumu:

Ateşli ve heyecanlı sözleriyle bir anda sizi saran Koç insanını başlangıçta her şeyiyle beğeneceksiniz. Hem Koç da sizin kadar ateşli ve duygulu. Ancak bu duruma kanarak denetimi elden bırakmayın. Çünkü onun hayat görüşü sizinkinden çok fazla. Başlangıçta Koç insanı sizi kıskanır, her şeyinizi kısıtlamaya kalkar. Gerçekten o anda doğru söylüyordur. Duygularından emin olun. Fakat daha sonra sizden uzaklaşır, türlü bahaneler uydurur. Sizi kırmak istemiyordur fakat duygularındaki eksilmeler yüzünden, aşkını sorgular. Onun enerjik yapısının sizin durgun halinize uymayacağını düşünerek kendi içinde bu ilişkiyi bitirme kararı alır.

Yengeç-Boğa uyumu

Yengeç-Boğa uyumu

Boğa kişisinin tam aradığınız kişi olduğunu söyleyebiliriz. Yüreği sizin gibi sevgi dolu. O da güzel bir evi ve istediği bir ailesi olmasını ister. Çocuklara düşkündür. Yaşamda maddi güven beklentisi içindedir. Fakat bir Boğa, sizin kadar romantik değil. Sizin beklediğiniz güzel sözleri söylemeyebilir. Onun ilgisi daha somut şeylere dayalı ve güzel sözler söylemeyi beceremez. Siz, inatçı ve duymak istedikleriniz konusunda ısrarcı davranabilirsiniz. O zaman, aranızda istenemeyen bazı tartışmalar çıkar. Boğayı istediğiniz kadar sevin ama yapması gereken şeyleri asla sizden duymamalı, tepkisi canınızı yakabilir. Fakat bu beraberlik uzun vadeli ve ömür boyu sürecek ilişkilerden biri. 


Yengeç-İkizler uyumu

Yengeç-İkizler uyumu

Bu burcun iki temsilcisi olarak başlangıçta birbirinizi cazip bulacağınız kesin. İkizler güzel konuşmasıyla dikkat çeker. Sizin beklediğiniz güzel cümleleri bir çırpıda sunar ve mantıklı konuşmalarıyla aklınızı alır. Sizi beğenir ve birlikte olmak ister. Fakat bir Yengeç olarak ısrarcı yapınızı aşkta da gösterirsiniz ve çabuk kırılırsınız. Oysa İkizler, nazik ve kibardır. Tek suçu, akılcı ve mantıklı olmasıdır. Sizin beklediğiniz ve istediğiniz yorumları yapamayabilir. Üstelik aşkı çok çabuk tüketir. Sizde istediği ilginçliklerin bittiğini hissederse uzaklaşmak ister. Gözyaşları ve duygusal konuşmalarla onu geriye döndürmeniz nerdeyse imkansız.


Yengeç-Yengeç uyumu:

Yengeç-Yengeç uyumu:

İşte birbirini anlayan aynı tipte iki insan! Üstelik ilk bakışta aşk bu olsa gerek dedirten şekilde birbirinize çekildiğinizi hissedersiniz. Sevgi, yuva, maddi güven her ikinizde de fazlasıyla var. Bu beraberlik tam anlamıyla mutlu sona gider. Yaşam boyu sürecek bir aşkın sizi beklediğini bilmek, ikiniz için de güven verici. Yalnız iki tarafın da aynı özelliklere sahip olması, olumsuz yönlerin de aynı olacağını gösterir. İnatçı ve karamsar günlerinizde birbirinize anlayış göstermeli ve tartışmaktan kaçınmalısınız. Her anlamda uzun ömürlü ve masallara layık bir beraberlik... Çocukları seven bir anne ve baba olarak örnek teşkil edeceksiniz.


Yengeç-Aslan uyumu

Yengeç-Aslan uyumu

Aslan kişisin ilk görüşte ilgisini çekebilirsiniz. Çünkü o, ilgi ve sevgiden hoşlanır ve bu özellik sizde de fazlasıyla var. Aslan ilk bakışta size çok cazip gelir. Fakat daha sonra duygusal yönleriniz açığa çıkacak ve sınırlandırılmayı sevmeyen bir Aslan’la yaşamak zorlaşacak. O, hesap vermekten hoşlanmaz ve daima birlikte olmaktan hoşlanacağı arkadaş çevreleri vardır. Eğer her şeye rağmen bir Aslan’ a aşıksanız tüm bunlara değer bir ilişki ortaya çıkar. Çünkü kaliteli bir insan olan Aslan, size her zaman değer verir, üstünüze düşer ve saygılı davranır. Böylesine güzel bir ilişki her şeye değer. İnatlaşma duygusundan her ikiniz de uzak durmalısınız.


Yengeç-Başak uyumu:

Yengeç-Başak uyumu:

Başak insanı ile anlaşmanız bayağı çaba gerektirir. O sizin kadar duygulu ve romantik değil. Düşüncelerini açıkça söylemekten çekinmez. Sizi üzeceğinizi aklına bile getirmez. Hem dinlemekten çok anlatmayı sever. Durmadan kendi düşüncelerini söyler ve yaşamı detaylar üzerine kurulmuştur. Duyguları sizin kadar derin değildir. Yalnızlıktan hoşlanmadığı için de, çevresinde sürekli arkadaşları olsun ister. Onunla baş başa duygusal konuşmalar yapmanız mümkün değil. Yalnızlıktan hoşlanmayan fakat kaliteli ve zevkleri konusunda titiz olan bu özel kişiyle anlaşma yolunu kesinlikle bulacaksınız. Eğer birbirinize saygı göstermeyi başarabilirseniz, ömür boyu sürecek bir ilişkiyi sürdürebilirsiniz.


Yengeç-Terazi uyumu:

Yengeç-Terazi uyumu:

Terazi insanını ilk bakışta beğenebilirsiniz. Nazik, sevimli, zarif, hoş, çekici ve sevgiye önem veren bir tiptir. Bir Terazi duygusal ve romantik olmasına rağmen, asla mantıksız bir şey yapmaz. Her zaman, otokontrol sistemi gücünü gösterir. Sizin gibi yuvaya önem verir. Fakat sosyal yaşantısı olmayan bir hayat düşünemez. Aşka değer verse de arkadaşlarıyla görüşecek ve beraberlikleri sürecektir. Onlara en az size ayırdığı zaman kadar vaktini ayırır. Teraziler saygılı birlikteliklerden hoşlanır. Kabalıktan nefret ederler. En az sizin kadar alıngan bir yapıya sahiptirler. Aynı noktada bulaşacağınız çok şeyiniz var. Yıllar geçtikçe paylaşımlarınız artacak ve birbirinizin parçası haline geleceksiniz.


Yengeç-Akrep uyumu:

Yengeç-Akrep uyumu:

İşte Zodyak’ın mükemmel çiftlerinden biri! Duygusal, hassas, ateşli, kıskanç, kuşkucu iki kişi bir araya gelirse, neler yaşanmaz ki... Fırtınalı havaların arakasından sakin bir denizi andıran farklı çizgisi olan bir beraberliktir. Akrep maddeye değer verir ve kendisi gibi tutumlu olduğunuz için sizi takdir eder. Birlikte birikime önem verdiğiniz için yaşlılık yıllarınızı güven içinde geçirirsiniz. Fakat Akrep'in kuşkucu ve sahiplenici yapısı her konuda kendisini gösterebilir. Sizin inatçı ve alıngan yönleriniz yüzünden beraberliğinizde zamanla sürtüşmeler yaşanır. Onun yoğun duyguları, ilişkinizi daima canlı tutar. Zamanla birlikte çok şeyi aşacak ve olgunlaşacaksınız. Bu aşk her şeye değer, öfkelerinizi affeder.


Yengeç-Yay uyumu

Yengeç-Yay uyumu

Yay insanından hoşlanabilirsiniz. Özgürlükçü ve başına buyruk yapısı ilginizi çeker. O, belki de hep olmak isteyip bir türlü cesaret edemediğiniz özelliklere sahiptir. Marjinaldir, uçuktur, zekidir, pratiktir, en önemlisi herkesten farklı bir rengi vardır. Onun sizinle örtüşecek fazla bir şeyi yoktur. Duygusallığı bile sıra dışıdır. Sizin duygularınızda yaşadığınız derinliklere kayıtsız kalabilir. O, günü gününe yaşayan kişiliğiyle, ancak çok iyi bir dost olur. Eğer inatla bu ilişkiyi sürdürmek niyetindeyseniz bir gün yaşantınızdan çıkmak ister. Giderken haber vermez. Gözyaşınıza tahammül edemeyeceği için de sessizliği tercih eder. Hayatınız boyunca onu unutmayacak ve biraz kızarak biraz da gülerek hatırlayacaksınız.


Yengeç-Oğlak uyumu

Yengeç-Oğlak uyumu

Oğlak sizin zıt burcunuz. Her ikiniz de birbirinizin diğer yarısına sahipsiniz. O da sizin gibi inatçı ve kuşkucu. Hakkınızda düşündüğü her şeyi saklar ve sürekli sizi sınamak ister. Sizin kadar duygulu değildir. Fakat ruhunuzdaki fırtınaları sezer. Bazen sözleri acımasız ve eleştirici olabilir. Çünkü her şeye içsel bir güvensizliği vardır. Alışkanlıkları sever ve sizin alışkanlıklarınıza tepki gösterebilir. Sizin sabırlı ve sevecen yönleriniz onu ikna eder. Birbirinizi tanıdıktan sonra mükemmel bir beraberlik olur. Zamanla onun arkadaşı, dostu, sevgilisi, her şeyi olacaksınız. Asla bitmeyecek bir ilişki bu. Sıra dışı bir sorundan dolayı ayrılık olursa yaşamları boyunca birbirlerini unutmazlar.


Yengeç-Kova uyumu

Yengeç-Kova uyumu

Bir Kova ile anlaşmanız son derece zor ve imkansız gibi bir şey. Kova insanının apayrı bir havası vardır. Farklı ve ilginç arkadaşlarıyla mutludur. Kısıtlanmaya ve sınırlandırılmaya gelemez. Duyguludur fakat üstünüze düşmez ve ne düşündüğünüzü merak etmez. Onu yaralayıcı ve iğneli sözler söylemenize tahammül edemez. Onu sıkar ve sürekli tartışma yaratırsanız, sizden uzaklaşmak için hiçbir fırsatı kaçırmaz, telefonlara çıkmaz ve bir araya gelmekten kaçınır. Böyle birini elinizde tutmak istiyorsanız, akıllı davranmalı ve onun ilgilendiği konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Birlikteliğinizin tek yolu zekadan geçer. İsterseniz başarılı bir ilişki olur.


Yengeç-Balık uyumu

Yengeç-Balık uyumu

İşte uygun bir çift! Duygulu, hassas ve alıngan iki kişi bir araya gelirse ne yapar? Duygusal ve ateşli konuşmalarla birbirlerini mutlu eder ve birbirlerinin ayaklarını yerden keserler. Balık, maddeden uzak bir kişidir ve bu konuda tüm sorumluluğu size bırakır. Sizin yaptığınız hiçbir işe karışmaz ve hatta sizi her konuda destekler. Hassas ve duyarlı yapısı kırılmaya müsaittir fakat siz, zaten ona özenli ve duyarlı yaklaştığınız için bu beraberlik kolay yara almaz. Hatta uzun yıllar herkesin gıptayla seyrettiği bir çift olacağınızdan emin olabilirsiniz. Arkadaşlarınızı ve dostlarınızı evinizde ağırlamaktan zevk alacağınız güzel bir yuvanız olacak ve evinizi istediğiniz gibi dekore edecek ve huzurlu yaşayacaksınız.


Yengeçler ayrılığı nasıl yaşar?

Yengeçler ayrılığı nasıl yaşar?

Duygusal bir su grubu için ayrılığın ne kadar feci olduğunu, astroloji konusuna uzak olanlar bile tahmin eder. Yaşam sizin için adeta durur. Onunla yatar onunla kalkarsınız. Üstelik onu unutmaya çalışmanın nankörlük olduğunu düşünür ve acınızdan kurtulmak yerine daha da beslersiniz. Ayrılığınızı; onu haklı çıkaracak şekilde değerlendirir ve kendiniz suçlu hissetmek için elinizden geleni yaparken, hala ona ait olduğunuzu düşünürsünüz. Hayatınızı bir müze haline getirmeyi bırakın ve bir an önce dışa dönün. Sizi hak etmeyen bir kişiyi yüceltmenin ne kadar yanlış olduğunuz anlamak için uzun bir zaman geçmesi gerekmiyor. Yaşamın kısa olduğunu ve kaçan fırsatların bir daha gelmeyeceğini anlamalısınız. Yaşama sevincini yeniden kazanmak için sevdiklerinizin desteğini unutmayacak ve yıllar sonra onlara bir teşekkür borcunuz olduğunu hatırlayacaksınız.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İkizler burçları hakkında her şey: İkizler burcu ve aşk uyumları