Yeni akıllı çoraplar doktorunuzu ayağınıza getiriyor

Bluetooth bağlantısı sayesinde ayağınıza giydiğinizde internete bağlanan yeni nesil akıllı çoraplar ile teşhis ve tedavi alanında büyük bir yenilik sağlanmış olacak...

16 Mayıs 2018, Çarşamba 15:14
A A

BBC'de yer alan habere göre Melbourne Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam eden Deepti Aggarwal tarafından geliştirilen akıllı çoraplar bluetooth ile internete bağlanarak fizyoterapistinize gerekli bilgileri görsel olarak iletiyor. Böylece doktorunuzdan kilometrelerce uzakta bile olsanız teşhis ve tedavi konusunda yardım almanız mümkün olabilecek.Akıllı çoraplar, ayağınızı yere bastığınızda gerçekleşen ağırlık dağılımı, ayağınızın yönelimi ve hareket bilgilerini toplayıp görsel imgelere dönüştürerek hem doktorun hem de hastanın bunlardan kolayca faydalanmasına olanak tanıyor.


Sophy adı verilen akıllı çoraplar Melbourne Kraliyet Çocuk Hastanesi'nde denenmiş ve alınan sonuçlar doktorlar ve fizyoterapistler tarafından oldukça beğenilmiş.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.