‘Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek?’ ‘Askerlik düşecek mi?’

Tek tip askerlik sistemi olarak da adlandırılan yeni askerlik sistemi ile ilgili yasanın Meclis gündemine ne zaman geleceği hem silahaltındakiler hem de askere gidecekler tarafından merak ediliyor. İnternette sıklıkla ‘Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek?’ ‘Askerlik düşecek mi?” soruları aratılıyor. İşte tek tip askerlik sistemi olarak da bilenen yeni askerlik sistemi hakkındaki detaylar…

17 Nisan 2019, Çarşamba 11:59 Son Güncelleme:
A A
‘Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek?’ ‘Askerlik düşecek mi?’

Yerel seçimler öncesinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından detayları açıklanan Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili bekleyiş devam ediyor. Askerlik siteminin ne zaman Meclis gündemine geleceği merak konusu. Silahaltındakiler ve yakın zamanda vatani görevini yerine getirecek olan askerleri ilgilendiren yasa internette merak ediliyor. Peki, Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek? Askerlik düşecek mi? İşte detaylar…

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ MECLİSTE NE ZAMAN GÖRÜŞÜLECEK?

Yeni askerlik sistemi için yapılan yeni bir açıklama yok. Net tarih hakkında henüz bilgi verilmiş değil. Dün açılan TBMM'de  Genel Kurul toplanamadı. TBMM Başkanvekili Levent Gök, birleşimi açtıktan sonra Başkanlık Divanının teşekkül etmediğini belirtti. Gök, birleşimi bugün saat 14.00’te toplanmak üzere kapattı.

TBMM Genel Kurulu, gündemindeki konuları görüşmek üzere bugün toplanacak. Öncelikli konuların askerlik sistemi, 3600 ek gösterge ve af yasası olduğu biliniyor. Ancak bugün görüşülüp görüşülmeyeceğine ilişkin bilgi yok. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.