Yeni ayakkabılarınızın vurmaması için 6 yöntem

Büyük bir hevesle ve çok beğenerek aldığınız ayakkabılarınız ayağınızı vurabilir. Böyle bir durumda hayal kırıklığına uğrayıp ayakkabıyı ayakkabılığa kaldırmak yerine bu yöntemleri deneyebilirsiniz...

17 Temmuz 2018, Salı 17:19
A A
NEMLİ GAZETE KAĞIDI

NEMLİ GAZETE KAĞIDI

Vuran ayakkabınızı genişletmek için yapmanız gereken şey aslında dışarıya çıkmadan önce bir süre evde giyip açılmasını beklemektir. Ancak, “Bunu yapacak sabrım da ayak sağlığım da yok ve ayakkabıcıya da gidemeyeceğim” diyorsanız evde uygulayacağınız bir iki yöntem bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ayakkabı içine nemli gazete kağıtlarını doldurmak ve bir süre genişlemesini beklemek. Nemli kağıtlar ayakkabınızı yumuşatarak genişlemelerini sağlayacaktır. 

SU BUHARINDA BEKLETMEK

SU BUHARINDA BEKLETMEK

Yine aynı şekilde ayakkabıcıya gitmeden daha pratik yöntemlerle ben bu işi çözmek istiyorum diyorsanız ayakkabınızı su buharına tutmak da bir çözüm olabilir. Su buharında bekleyen ayakkabınızın kalıbı genişler ve ayağınıza daha rahat oturur. Tabii su buharına tutarken dokusuna zarar vermemeye dikkat etmelisiniz. 

AYAKKABI İÇİNE KOYULABİLECEK SİLİKON TABANLAR

AYAKKABI İÇİNE KOYULABİLECEK SİLİKON TABANLAR

Ayakkabınız sizi rahatsız ediyorsa kalıbı yükseltecek ve ayağınızın ayakkabı içine daha rahat yerleşmesini sağlayacak silikon tabanlardan da kullanabilirsiniz. Bu tabanlar sayesinde ayağınız ayakkabının tabanından yükselir ve topuk bölümü daha rahat eder. 

BUZDOLABINDA BEKLETMEK

BUZDOLABINDA BEKLETMEK

Ayakkabı vurmalarında evde hemen kendi kendinize uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de ayakkabınızı buzdolabında yarım saat kadar bekletmektir. Soğuk havayla sertleşeceğini düşünüyor olsanız da deriye nüfuz eden nem dolayısıyla ayakkabınız kendini salacak ve ayağınıza çok daha kolay bir şekilde oturacak. 

AYAKKABICIDA VURAN BÖLGEYİ YUMUŞATMAK

AYAKKABICIDA VURAN BÖLGEYİ YUMUŞATMAK

Tüm bunları yaptınız ama bir sonuç alamadınız. O halde geçerken hemen bir ayakkabıcıya uğrayıp kolay bir işlemle ayağınızı vuran yeri ayakkabıcıya ezdirin. Ezilen bölge vuran yere daha yumuşak bir baskı uygulayacağından, daha az acıyla yolunuza devam etmeniz mümkün olacaktır. 

AYAKKABICIDA BİR GÜN KALIPTA BIRAKMAK

AYAKKABICIDA BİR GÜN KALIPTA BIRAKMAK

Tüm bunları yaptınız ama hiçbiri işe yaramadı. Ne yaparsanız yapın o ayakkabı tam aynı yerden ayağınızı vuruyor. O halde yapacak bir şey de kalmadı maalesef. En yakın ayakkabıcıya o çok sevdiğiniz ayakkabıları bir geceliğine teslim edin ve bir gece kalıpta kalmasına izin verin. Ertesi gün dilediğiniz gibi giyebilirsiniz.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.