Yeni bakanı Başbakan açıkladı

Yeni bakanı Başbakan açıkladı

Yeni bakanı Başbakan açıkladı

03 Temmuz 2015, Cuma 14:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News


?
Yeni TBMM Başkanı İsmet Yılmaz’ı makamında ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, İsmet Yılmaz’ın yerine Milli Savunma Bakanlığı’na Vecdi Gönül’ün getirildiğini ifade etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz’ı ilk ziyaret eden isim oldu. Davutoğlu, yaklaşık 20 dakika süren görüşme sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı. Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’a tebrik ziyaretinde bulunduklarını belirten Davutoğlu, "Gerçekten çok nezih bir seçim süreci içinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kalbi olan TBMM’nin başkanlığı görevini alma şerefini yaşadı Sayın Yılmaz. Tecrübesiyle, devlet birikimiyle herkesle son derce iyi ilişkiler kuran, iletişim kabiliyetiyle eminim TBMM’deki başkanlığı görevini çok büyük bir dirayetle yürütecektir. Başarılar diledim. Meclis çalışmalarına katkıda bulunmaktan çok büyük bir onur duyacağız" ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin, "Milli Savunma Bakanı makamı boşaldı o noktada bir atama var mı?" sorusuna Davutoğlu, "Dün zaten Meclis Başkanlığı seçimi olurken yeni bir atama olacağını söylemiştik. İçinde bulunduğumuz süreci de göz önünde bulundurarak geçmişte bu konuda tecrübesiyle, birikimiyle Milli Savunma Bakanlığı görevini yapmış olan Sayın Vecdi Gönül’ü Milli Savunma Bakanlığı görevine dün itibarıyla Sayın Cumhurbaşkanımıza arzettim. Bugün de işlemler tamamlanıyor. Kendisi herhalde en kısa zamanda görevine başlayacaktır. Özellikle bu koalisyon görüşmeleri sürerken, inşallah zaten bir koalisyon oluşması halinde kısa süreli bir görev olacak ama kritik bir dönemde bilgisine, tecrübesine güvendiğimiz ve TSK ile geçmişte Milli Savunma Bakanı olarak çalışmış bir arkadaşımızı yapmayı uygun gördük. Ona da başarılar diliyorum. Dönünce kendisiyle de şu anda Ankara’da değil, sabah telefon ederek haberdar ettim kendisini. En kısa zamanda Ankara’ya intikal edecek. Cumhurbaşkanımızdan da öğleden sonra yazının çıkmasını bekliyoruz. Bu makamlar boşluk götürmeyecek makamlardır, hiçbir zam
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan Prof. Dr. Ali Özek için taziye mesajı