Yeni bir gözle bakmak için 10 spiritüel film

Spritüel yönü korumanın ne kadar önemli olduğunu özellikle günümüz modern dünyasında sık sık yeniden anlıyoruz. Bunun için meditasyon yapmanın yanı sıra spritüel filmler ve belgeselleri izleme seçeneği de bir harika. Mistik, gizemli filmler her zaman sinema tarihinin en iyi filmlerini oluşturur. İşte iç dünyanıza yeni bir gözden bakmanıza yardımcı olacak 10 spiritüel film!

10 Temmuz 2020, Cuma 11:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Mr. Nobody

Mr. Nobody

Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır… Ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar…

Lucy

Lucy

Lucy (Scarlett Johansson) Taipei’de okuyup çalışan genç bir Amerikalı kadındır. Erkek arkadaşının da etkisiyle kuryelik yapmaya başlar. Hakkında hiçbir şey bilmediği bir çantayı Koreli uyuşturucu baronu Jang’a götürmesi gerekmektedir. Ancak bir tuzağın ortasında kalan Lucy uyuşturucu baronu tarafından esir alınır ve karnına son derece tehlikeli sentetik bir uyuşturucu yerleştirilir, bu maddeyi bedeninde taşıyarak Avrupa’ya götürmesi gerekmektedir. Ancak rehin tutulduğu yerde haydutlardan biri tarafından karnına atılan tekme, uyuşturucunun bedenine sızmasıyla müthiş bir değişime uğrar. Artık mental ve fiziksel yeteneklerini tam kapasiteyle kullanabilen, çok özel güçlere sahip tam bir ölüm makinesine dönüşen Lucy, kendisine yapılan kötülüklerin intikamını almaya kararlıdır.


 I Origins

I Origins

Moleküler biyolog Ian Gray (Michael Pitt) ve laboratuvarda birlikte çalıştığı arkadaşları Karen ve Kenny, insan gözünün evrimine dair bir araştırma yapmaktadırlar. Bu araştırma, insanoğlunun kaderini etkileyecek sonuçlar doğurma potansiyeline sahiptir. Ian bu sırada oldukça farklı gözleri olan Sofi (Astrid Bergès-Frisbey) ile tanışır.


Dingin Savaşçı

Dingin Savaşçı

Dan Millman’ın “Way of the Peaceful Warrior” romanından beyazperdeye uyarlanan “Dingin Savaşçı” filmi olimpiyatlara hazırlanan genç ve kibirli sporcu Dan’in hikayesini işliyor. Kendinden çok emin olan jimnastikçi ona bir tür spiritüel koçluk yapan Sokrates ile okul hayatında hem kendini eğitmeyi hem de daha iyi bir sporcu olmayı öğreniyor. 2006 yapımı “Dingin Savaşçı” filmi biyografik bir yapım. Yönetmen koltuğunda Victor Salva’nın oturduğu filmin başrollerini ise Scott Mechlowicz, Nick Nolte, Amy Smart ve Tim DeKay paylaşıyor.


The Fountain

The Fountain

The Fountain, üç farklı zamanda, bir adamın sevdiği kadını kurtarmak için başından geçen bin yıllık serüveni konu almaktadır. 15. yüzyılda İspanya’da yaşayan Tomas ölümsüzlük verdiği sanılan efsanevi bir çeşmenin arayışına çıkar. Günümüzde, Tommy Creo isimli bir bilim adamı, kanser olan eşi Izzy’yi kurtarabilmek için umutsuzca bir tedavi yöntemi keşfetmeye çalışmaktadır. 25. yüzyılda, astronot olan Tom ise uzaydaki gezintisi sırasında kendisini çok uzun sürelerdir rahatsız eden olayların arkasındaki gerçekleri keşfeder. Bu üç adamın hikayesi tek ve ortak bir gerçeğe uzanmaktadır.

İçimdeki Çocuk

İçimdeki Çocuk

Bruce Willis, Spencer Breslin, Emily Mortimer gibi isimlerin başrolleri paylaştığı “İçimdeki Çocuk”, fantastik bir aile komedisi. Los Angeles’ta bir imaj danışmanı olarak hayatını sürdüren 40 yaşındaki Russ Duritz, günün birinde hiç hatırlamadığı çocukluğuna ve 8 yaşındaki haline geri dönüyor. Hayatı, sahip olduklarımızı, hafızamızdan sildiklerimizi yeniden hatırlatan film, geçmişle ve gelecekle ilgili birçok sorgulama anını beraberinde getiriyor. İkinci bir şansınız olsa ve çocukluğunuza geri dönseniz, sizce sizin karşınıza nasıl bir çocuk çıkardı?

Tabanca

Tabanca

Jake Gren, hapiste yapayalnız geçirdiği yedi yılın ardından serbest kalmıştır. Takip eden iki yıl boyunca kumardan büyük paralar kazanır. Artık kendisini hapse gönderen, kumarhane sahibi Dorothy Macha’dan intikamını almaya hazırdır. Onu yardımcılarının önünde küçük düşürür ve tepetaklak eder. Bu sırada doktorlar kendisine ender rastlanan bir hastalığa sahip olduğunu ve üç gün içinde öleceğini söylerler. Bu üç gün içinde Jake’in tehlike sözcüğü altında yaşadıkları izleyicisine heyecan dolu anlar yaşatıyor. En büyük düşmanın kim olduğu ise tam bir muamma!

Uyanış

Uyanış

2014 yapımlı “Uyanış” filmi, 1920’li yıllarda Hindu spiritüelizmini Batı dünyasıyla tanıştıran Yogananda’nın hayatını konu alıyor. Din ve bilim çerçevesinde birçok konuyu ele alan otobiyografi ve belgesel tarzındaki film, şu anda kabul gören yoga prensipleriyle birlikte yoganın geçmişine, doğu ve batı farklılıklarına odaklanıyor. Binlerce insanın kendi uyanışını, kişisel yolculuğunu ve hayat amacını destekleyen yoga, tüm dünyaya ilham verirken siz de bu filmle aradığınız ilhamı bulabilir, Yogananda’nın hayatıyla farklı kapıları aralayabilirsiniz.

Gizemli Şehir

Gizemli Şehir

John Murdoch, bir sabah uyandığında kendisini bilmediği bir otel odasında bulur. Otele nasıl geldiğini bilmeyen John, bu sırada vahşice işlenmiş cinayetlerin katili olarak arandığını fark eder. Hafızasını kaybetmiş olduğu için cinayetleri işleyip işlemediğini dahi hatırlıyamamaktadır. Dedektif Burmstead tarafından aranan Murdoch, gerçekte kim olduğunu öğrenmek ve karşılaştığı bu korkunç bilmeceyi çözmek için büyük bir mücadeleye başlar. Yeraltında yaşayan garip canlılarla karşılaştığındaysa olayı çözmeye çok yaklaşır. 'The Strangers' olarak adlandırılan, zamanı durdurma ve dünyanın fiziksel yapısını değiştirme gücüne sahip olan bu yaratıklar, insan beynine hakim olabilmekte ve olayları istedikleri şekilde yönlendirebilmektedirler. Bu yaratıkların bir şekilde yok edilmesi gerekmektedir ve bunu yapabilecek tek kişi de Murdoch’tan başkası değildir. 

 Into the Wild

Into the Wild

Into the Wild, bir metropolden vahşi hayata, kirlilikten saflığa ve temizliğe dönüş hikayesidir. Önemli bir üniversiteden dereceyle mezun olan Christopher aynı zaman başarılı bir atlettir de. Mezuniyet sonrası verilen bir davette ailesine istediği hayatın bu olmadığını, bir şeylerin eksik ve yanlış olduğunu söyler. Genç adam tüm mal varlığını hayır kurumuna bağışlayıp sahip olduğu her şeyi evinde bırakarak bambaşka bir hayata doğru uzun bir yolculuğa çıkar. Alaska’nın ıssız ormanlarında sona eren bu yolculuk esnasında ve sonrasında Christopher, hayatını kökünden değiştirecek bazı kişilerle tanışarak, hayatın anlamını ve ölümün kaçınılmazlığını en sert haliyle deneyimleyecektir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İnsan Odaklı Liderlik raflardaki yerini aldı