Yeni bir gün, yeni bir etkinlik

Evde her gün birbirinin aynı gibi geçiyor bazen. Yemek yap, temizle. Çamaşır yıka, ütüle. Oyun oyna, uyut. Yat, kalk başa dön. Hep aynı döngü. Günleri birbirinden ayıran tek şey kendimize ve çocuğumuza ayırdığımız zaman içinde yaptıklarımız. Madem durum böyle o zaman yaptığımız etkinlikleri maksimumda renklendirelim ne dersiniz?

07 Ocak 2021, Perşembe 17:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Haftanın evde yapılacak çocuk etkinliği önerisi

Haftanın evde yapılacak çocuk etkinliği önerisi

Aslan kafasından duvar süsü

Hep söylüyorum. Çocukların nefes almak için dışarı çıktığı saatleri doğa yürüyüşleriyle değerlendirmenin onlarca faydası var. Temiz hava, bol oksijen, keşfetmek için harika bir ortam ve etkinliklerimiz için toplanabilecek sayısız malzeme var doğada. Bu malzemeler arasında en sevdiğim kesinlikle kozalaklar. Kozalaklara yapılabilecek sayısı keyifli etkinlik var. Bu hafta kozalaklardan aslan yeleleri yapacağız. İster duvar süsü olarak kullanın isterseniz de göz kısmını kesip maske yapın. Hem çocuklarla yaparken hem de oynarken eğlenin!

İhtiyacımız olan malzemeler şöyle:

İhtiyacımız olan malzemeler şöyle:

• Kozalaklar

• Renkli boyalar ve fırça

• Bir parça karton

• Yapıştırmak için sıvı yapıştırıcı veya silikon tabancası

• Makas

• Bir çift oynar göz


İlk olarak kartonumuzdan aslanımızın kafası için büyük bir daire keselim. Ardından burun ve ağız için bir küçük bir büyük kalp, kulaklar için iki küçük daire ve bir üçgen keselim.

Sırada çocukların en sevdiği kısım olan boyama işlemi var. Kulakların ortalarına daireler boyayalım. Üçgenimizi gökkuşağı gibi farklı renklerle şerit şerit renklendirelim. Kalplerimizden büyük olanı beyaza küçük olanı da siyaha boyayalım.

Son olarak kozalaklarımızı yele olacak şekilde dairemizin etrafına yapıştıralım. Gözleri, burunu ve kulakları ekleyelim. Eğer bunu bir maske olarak kullanmak isterseniz göz kısımlarını kesip boşluklar yaratabilirsiniz. Arzu ederseniz kozalakları turuncuya da boyayabilirsiniz. Ben doğal halini çok sevdim o yüzden öyle bıraktım. Umarım çok eğlenir ve beğenirsiniz.

Haftanın anne etkinlikleri önerisi

Haftanın anne etkinlikleri önerisi

Çöp şişlerden kafes şeklinde mumluk

Bu hafta evimiz için yine harika bir obje yapacağız. Ben mumluk olarak yaptım ama eğer evinizde bir kuş biblosu varsa siz bir kuş kafesi haline de getirebilirsiniz


İhtiyacınız olan malzemeler:

İhtiyacınız olan malzemeler:

·      İki adet strafor parçası

·      Çöp şiş veya çubuklar

·      Bir parça karton

·      Makas

·      Süslemek için yapay veya kağıt çiçekler

·      Beyaz boya ve fırça

·      Silikon tabancası

İlk olarak straforumuza çubuklarımızı eşit aralıklarla saplayalım. Sonra üzerine diğer straforumuzu da saplayarak kafesimizin temelini oluşturalım.


Kartondan şeritler keserek önce alttaki straforu kaplayalım. Ardından yine kartondan bir çatı keserek üstüne yapıştıralım. Ardından tüm malzemeyi beyaz boyayalım

Son olarak çiçeklerimizle kafesimizi süsleyelim. İster içine benim gibi bir mum isterseniz de bir biblo koyarak kullanabilirsiniz. Umarım beğenirsiniz!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder