Yeni bir ilişkiye hazır mısın değil misin?

Uzun süredir yalnızsınız ve artık hayatınızda birinin olmasını istiyorsunuz. Şimdi size bir ilişkiye hazır olup olmadığınızı anlamanızı sağlayacak bazı ipuçları vereceğim. Hazır değilseniz bunu pek de dert etmeyin, mutlaka zamanı gelecektir. Hayal kırıklığı yaşamak yerine, biraz daha beklemek çok daha iyidir. Mehmet Coşkundeniz yazdı...

05 Eylül 2020, Cumartesi 08:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Hazır değilsiniz

Hazır değilsiniz

1. Acelecilik

Yaşamınızı yapayalnız geçireceğinizi düşünüyorsunuz. Bu yüzden bir an önce birini istiyorsunuz. Bu size hata yaptırır.

2. Kötümserlik

Terk edilme ya da aldatılma fikri aklınızdan çıkmıyor. Biri olsun diyorsunuz ama bunlardan da kurtulamıyorsunuz. Bunu aşmadan ilişkiye başlamayın.

3. Aşırı gerginlik

Diyelim ki biriyle ilk randevuya çıktınız. Ama ona bir düşman gibi muamele ediyorsunuz. Bu gerginlik size de karşınızdakine de zarar.4. Yüksek beklentiler

Kötü bir ilişkiden geçtiğiniz için kendinize kriterler koymanız normal. Ama büyük beklentiler içine girerseniz hayal kırıklığı yaşarsınız. Beklentileri azaltmadan harekete geçmeyin.

5. Güvensizlik

Öncelikle birine, daha tanışır tanışmaz güvenmeniz mümkün değil. Güven ancak tanıyarak oluşur. Yani biriyle flörte başladığında güven notu 0’dır. Zamanla artar ya da eksiye düşer.

6. Ayrıntılarda boğulmak

Sözlerine anlam yüklemek, hareketlerini yorumlamak gibi yorucu ve enerji tüketici davranışlar içindeyseniz ilişkiye falan başlamayın.

7. Çevrenin etkisi

Arkadaşlarınız dost meclislerine sevgilileriyle geliyor ama sizin yok. Bu durum da canınızı sıkıyor. Bırakın sıksın. İki gün sonra ayrılmaktan iyidir.

8. Hedefler koymak

Hedef ancak ilişki başladıktan sonra koyulur. Önce hedef koyup sonra ona uygun birini aramak dünyanın en saçma şeyi. Yani bu tarz bir yaklaşım sizi korkunç şekilde yanıltır.

9. Yalnızlığa alışmak

İşte bu da kötü bir durum. Kendinizi yalnızlığa alışmış hissediyorsanız sakın hayatınıza birini almayın. Önce konforunuzu bozmayı göze almalısınız. Ancak ondan sonra denersiniz.

10. Zaman geçiyor

Anne olmam lazım, baba olmam lazım, evlenmem lazım, yaşım geçiyor, hayat bitiyor.... Sakin ol şampiyon! Sadece senin zamanın gelmedi hepsi o kadar.

Hazırsınız

Hazırsınız

1. Kimseye ihtiyacınız yok

Kendinizi iyi ve mutlu hissetmek için ille birinin olması gerekmiyor hayatınızda. Bu noktadaysanız olasılıkları daha iyi değerlendirir, en uygununu seçebilirsiniz.

2. ‘Hayır’ diyebilirsiniz

Bir daveti, bir randevuyu sırf birinin varlığını hissetmek için kabul etmek zorunda değilsiniz. ‘Hayır’ diyebilmek mutluluğun anahtarıdır.

3. Kimseyi suçlamıyorsunuz

Yaşadığınız ve sonu kötü biten ilişkilerden sonra suçu tamamen karşınızdaki kişiye yüklemeyi bıraktıysanız, yeni ilişki için ruhen ve aklen çok daha rahat durumdasınız demektir.

4. Neyi istediğinizi biliyorsunuz

Ve tabii neyi istemediğinizi de. Bu durum kendinizi çok iyi tanıdığınızı gösterir. “Kervan yolda düzülür” sözü ilişkiler için geçerli değildir. Sürprizler her zaman iyi sonuç vermez.

5. Akışa bırakabilirsiniz

Hesap kitap yapmadan, geleceği kafaya takmadan, tadını çıkara çıkara, zamana yaya yaya ilişki yaşama noktasındaysanız harika. Akışa bırakmak dediğimiz şey de böyle bir şey.

6. Kendinizi sınırlamıyorsunuz

Hep aynı kişilerin çevrelediği çemberlerin içinde dönüp durmaktan artık sıkıldıysanız, bambaşka limanlardaki maceralar sizi bekliyor.

7- Zaman sınırlaması yok

Ne zaman olursa olsun fark etmez diyorsanız mükemmel bir noktadasınız. Yalnız da olsa, içinde bulunduğu zamanın tadını çıkaranlar ilişkide de aynı şekilde davranır

8- Eskilerden beklenti yok

Ayrılmayı tamamen kabul ettiyseniz, yas aşamasını geçtiyseniz, eski sevgiliden beklentiniz kalmadıysa, yepyeni bir ilişki için yenilenmişsiniz demektir.

9- Kalkanlarınızı indirebilirsiniz

Bakın işte bu çok ama çok önemli. Geçmişten gelen güvensizlikler nedeniyle oluşturduğunuz kalkanlardan kurtulmuş durumdaysanız artık yeni aşklara yol alabilirsiniz.

10- Ayrılmayı göze alabilirsiniz

“Ne yapalım canım, denedik olmadı” diyebiliyorsanız, bu olaya hayatın cilvesi diye bakıp gülümseyebiliyorsanız, hadi o zaman, mutluluk sizi bekliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Daha mutlu bir ilişki için 7 sabah rutini