Yeni Chrome'u beklemeyin!

Chrome'un bir sonraki sürümünde yer alacak bu "kutucuğu" şu anki Chrome'unuzda da görmeniz mümkün!

28 Mayıs 2013, Salı 13:15
A A

Chrome 28 Beta'ya eklenen yeni uyarı kutucuğundan bu haberimizde sizlere bahsetmiştik. Yeni uyarı kutucuğu, Chrome'un önceki sürümlerinde görünen uyarı kutusuna biçimlendirme, simgeler gibi yenilikler ekleyerek onu zenginleştiriyordu.

Bu kutucuk Chrome 27'de de var (şu anki kararlı sürüm), ancak onu görebilmeniz için etkinleştirmeniz gerekiyor. Chrome 27 kullanıyorsanız ve yeni uyarı kutusunu Gmail için etkin hale getirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

  • Chrome web tarayıcınızda yeni bir sekme açın.
  • Adres çubuğuna chrome://flags yazın ve Enter'a basın.
  • "Zengin Bildirimleri etkinleştir" öğesini bulun ve etkinleştirin.
  • Chrome 28'de "Eşitlenen bildirimleri etkinleştir" öğesini bulun ve etkinleştirin.

Devamı, haberimizin ikinci sayfasında.


Son iki adım ve Gmail'i ayarlama

  • Google Asistan uyarılarını bulun ve etkinleştirin.
  • Sayfanın altındaki "Şimdi yeniden başlat" düğmesine tıklayın.

Böylece Chrome'a eklenen yeni, zengin uyarıları etkinleştirmiş oldunuz. Şimdi bu uyarıları ayarlamanız gerekiyor. Gmail kullanıyorsanız, Ayarlar > Genel > Masaüstü bildirimleri yolunu izleyin ve "Yeni posta bildirimleri açık" seçeneğini işaretleyin. Sayfanın alt tarafına kaydırarak "Değişiklikleri Kaydet" düğmesine tıklayın.

Artık yeni bir e-posta aldığınızda yeni uyarı kutucuğunu görebileceksiniz. Masaüstü uyarılarını isterseniz Mac OS X'teki Safari'de de kullanabilirsiniz.

Resimlerle: En iyi 24 Chrome web uygulaması!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.