Yeni corona virüs genelgesi: Balık tutmak, piknik ve spor yapmak yasaklandı

Yeni corona virüs genelgesi: Balık tutmak, piknik ve spor yapmak yasaklandı

İçişleri Bakanlığı corona virüs önlemleri kapsamında yeni bir genelge yayımladı. Buna göre balık tutmak, piknik ve spor yapmak yasaklandı.

27 Mart 2020, Cuma 20:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İçişleri Bakanlığı, valiliklere yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında park, mesire ve piknik alanlarına yönelik genelge gönderdi. Genelgeye göre, vatandaşların 28-29 Mart tarihleri başta olmak üzere il ve ilçelerdeki sahil bantları, mesire-ören yerleri ile piknik alanlarında piknik yapmak, balık tutmak, spor ve yürüyüş gibi faaliyette bulunmaları yasaklanacak. Karar, il ve ilçelerin durumuna göre hafta içinde de uygulanabilecek.

Evde kalmaları için ikaz ve anons yapılacak

Kararlara uymayanlara yönelik idari para cezası ya da adli işlem uygulanacak. İl ve ilçelerde vali ve kaymakamlar tarafından belediye merkezi sistemleri, camiler ve kolluk birimlerinin kullandığı araçlardan sürekli olarak vatandaşların gerekli olmadığı sürece dışarı çıkmamaları ve evde kalmaları için ikaz ve anons yapılacak.


Kolluk görevlileri, cadde ve sokaklarda sosyal hareketlilik içinde olanları zorunlu olmadıkça evlerinde kalmaları konusunda uyaracak.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Musa Orhan tekrar hakim karşısına çıktı