Yeni Gossip Girl hakkında neler biliyoruz?

Gossip Girl, bir dönemin tüm trendlerini belirleyen diziydi. Şimdi yıllar sonra yeni Gossip Girl'ün çekimlerine başlandı. Herkes heyecan içinde. Bir dönem liseli kızlar bile eteklerinin boyunu onlara göre ayarlar, onların kullandığı telefonlara sahip olmak isterdi. Yeni Gossip Girl'ün nasıl şekillenceğini ise oldukça merak ediyoruz. İşte yeni Gossip Girl'e dair bildiklerimiz.

06 Ocak 2021, Çarşamba 14:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Uyarlamadan ziyade, serinin devamı

Uyarlamadan ziyade, serinin devamı

Orijinal dizinin finalinden dört yıl sonra 2021’de geçecek olan ‘Gossip Girl’ yeni bir uyarlamadan çok bir devam serisi gibi olacak. “Orijinal internet sitesinin karanlığa bürünmesinden sekiz sene sonra New York’ta bir özel okulun yeni gençleri Gossip Girl’ün radarına giriyor. Bu seri sosyal medyanın ve New York’un kendisinin seneler içinde ne kadar çok değiştiğini yansıtacak,” diyen senarist Joshua Safran'ın açıklaması dizinin hayranlarını heyecanlandırdı.


İsimlerin çoğu belli

İsimlerin çoğu belli

Yeni versiyonun başrollerinde; geçtiğimiz yıl Doctor Sleep ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Emily Alyn Lind, Chilling Adventures of Sabrina’da küçük bir rolde izleyici karşısına çıkan Whitney Park, Pretty Little Liars: The Perfectionists ve Spinning Out gibi dizilerde rol alan Eli Brown, Lethal Weapon dizisiyle tanınan Johnathan Fernandez ve Broadway’de rol aldığı yapımlarla dikkat çeken Jason Gotay yer alacak.

Hikaye temelinde aynı

Hikaye temelinde aynı

Joshua Safran’ın kaleme aldığı yeni seri, tıpkı orijinalde olduğu gibi Manhattan’ın skandal ve entrika dolu hayatlarını anlatacak. “New York’un sosyetesine farklı bir bakış açısı olacak, sosyetenin sürekli bir değişim içinde olduğu...” diyen Safran, “Peki dünya, sosyal medya ve etkisi nasıl değişti? Tüm bunlar, sadece hikayeyi yeniden çekmek yerine dünyaya 12 sene sonra farklı bir bakış açısı ile bakmamızı sağlayacak” diye ekledi. 

Gossip Girl'ün sesi hala Kristen Bell

Gossip Girl'ün sesi hala Kristen Bell

Orijinal seride Gossip Girl’ü seslendiren Kristen Bell, yeni serinin kadrosuna eklendi. 2019’da yapımcılar Schwartz ve Savage tarafından doğrulanan haberde, Kristen Belle’in her zaman Gossip Girl’ün sesi olarak devam edeceği belirtildi. “Bu derin ses internetten değil. Bu ses ruhumuzun derinliğinden geliyor. Buna kıskançlık, önyargı ve tüm negatif duygular diyebiliriz. Kendimizi daha üstün hissetmek için büyüttüğümüz duygular,” diyen Bell, “Buna internet diyoruz ama bence bu hepimizin içinde olan bir ses. Bu nedenle Gossip Girl’ün sesinin pek değiştiğini düşünmüyorum. Sanırım hala eskisi gibi devam ediyor,” diye eklemişti. 


Kostümler yine Eric Daman'a emanet

Kostümler yine Eric Daman'a emanet

Ekranda görmesek de ‘Gossip Girl’ serisinin stiline imza atan kostüm tasarımcısı Eric Daman, yeni seride aynı görevini üstlenmeye devam edecek. “Kadro muhteşem ve bunun bir parçası olmam için davet edildiğim için çok mutluyum. Bence bu çok heyecan verici olacak ama aynı zamanda zorlayıcı,” diyen Daman, yeniden moda ilham kaynağımız olacak gibi görünüyor. 

Yayın tarihi henüz belli değil

Yayın tarihi henüz belli değil

Yeni ‘Gossip Girl’ serisinin yayın tarihi henüz belli değil. Normalde Sonbahar 2020’de yayınlanması beklenen serinin pandemi sebebiyle prodüksiyonu ertlenmişti. Variety’nin haberine göre Ekim 2020’de New York’ta çekimlere devam edecek serinin vizyon tarihinin 2021 olacağı tahmin ediliyor. 

Üniformalar bile hemen hemen aynı

Üniformalar bile hemen hemen aynı

Gossip Girl’ün eski dünyasına yeni bir bakış açısı getirecek olan dizi, bu sebeple yine Constance Billard Lisesi’ne geri dönüş yapıyor. Hatta aynı üniformalar bile varlığını sürdürmeye devam ediyor.

 Eski oyunculardan geri dönüş sinyali

Eski oyunculardan geri dönüş sinyali

Dizinin yaratıcılarından Josh Schwartz, Gossip Girl’ün eski yıldızlarına bir geri dönüş bileti sunduklarını ancak bunu kesinlikle zorunlu tutmadıklarını söylüyor. Yani bu konuda hala açık bir kapı var. Hatta Nate Archibald karakterine hayat veren Chace Crawford, Gossip Girl’ün yeni versiyonunda yer almak istediğini de belirtmişti.

 Şimdilik planlanan 10 bölüm

Şimdilik planlanan 10 bölüm

Günümüz liselerinde büyük rol oynayan sosyal medya ve çevrimiçi gizlilik gibi çağdaş sorunları ele alacak ve 10 bölüm olacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Quentin Tarantino yıllardır söylüyor: 10. filmden neden sonra emekli olmak istiyor?