Yeni güncelleme göründü!

Çoğumuz henüz GDR2'yi göremedik ama Windows Phone 8 GDR3 güncellemesi ortaya çıkmaya başladı bile!

13 Ağustos 2013, Salı 00:02
A A

Windows Phone 8'de video izlerken telefonunuzu biraz olsun döndürürseniz bir şey fark ediyorsunuz: Ufak bir harekette otomatik olarak dönen ekranı kilitlemek mümkün değil. Ancak yakında ortaya çıkacak bir Windows Phone güncellemesiyle, yani GDR3 ile bu durum ortadan kalkabilir.

Microsoft'tan bazı kaynaklarla konuştuğunu iddia eden The Verge, işlevin adının "autorotate screen" olacağını söylüyor. İşlevin ismi farklı ancak Android ve iOS cihazlarındaki "otomatik kilidi devre dışı bırakma" işlevinden farklı çalışmayacak. Bununla birlikte aynı rapor, yeni bir haber veriyor: İşlev, 5 veya 6 inç'lik yeni Windows Phone'lu cihazlar için hazırlanıyor olabilir.

Bir başka iddia ise Microsoft'un kısa mesajları PC'ler, Windows Phone'lar ve web'den erişilebilir hale getirmek üzere çalıştığı yönünde. Bu işlevin henüz geliştirilmekte olduğu ve Windows Phone 8'in GDR 3 (General Distribution 3) güncellemesine yetişmeyebileceği söyleniyor. Benzer bir işlev Apple'ın iOS 6 platformunda iMessage yoluyla sunuluyor. Android'de ise MightyText gibi üçüncü parti uygulamalarla mesajlarınıza istediğiniz yerden erişebiliyorsunuz.

Resimlerle: Windows Phone'lu 9 canavar!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.