Erdoğan: Geleceğimize hep güven ve umutla bakacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1. TBMM Binası'nda Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 1. Toplantısı Açılış Töreni'nde konuştu

13 Temmuz 2018, Cuma 14:31 Son Güncelleme: 13 Temmuz 2018, Cuma 14:51
A A

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

15 Temmuz geldi çattı. 81 ilde anma törenlerimizi Ankara başta olmak üzere İstanbul'la devam ettirecek ve ikinci yılı da unutulmaz hale getireceğiz. 1. Meclis Gazi bir Meclis'ti. Şuandaki Meclis'imiz de gazilikle şereflendirilmiştir. İlk Meclis'ten bugüne kadarki tüm milletvekillerimizi saygıyla anıyoruz.

"DUYGUSALLIĞIMI HOŞ GÖRÜN"

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'de gazidir. Ecdadımızın emanetini yere düşürmemek, ezanlarımı susturtmamak, bayrağı indirtmemek için alın terimizle ve gerektiğinde canımızı ortaya koyarak mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu töreni işte bu tarihi sürekliliğin bir devamı olarak görüyoruz. O yüzden bu duygusallığımı hoş görün. Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmanın kararlılığı ile buradayız.

"BİZİM YANIMIZDA MİLLETİMİZ VAR"

Türkiye ve Türk milleti olarak yeni bir başlangıç yaptık. Meclis'imiz, hükümetimiz en iyi icraatları yapacak. Buna inanıyorum. Yargımız bağımsız bir şekilde adaletin tecellisi için çalışacak. Sivil toplum, medya, esnaf, sanatkarımız, sporcumuz, sanatçımız milletimizin her kesimi kendi üzerine düşeni yerine getirecek ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız. Biz milletimizle nice engelleri aşarak bugünlere gelmiş bir kadroyuz. Bizim davamız milletimizin davasıdır. Bizim derdimiz milletimizin derdidir. Bizim yanımızda milletimiz var.

"DAHA NİCE MÜJDELERİMİZ OLACAK"

Bugüne kadar hep dediğimiz gibi bize Allah yeter, milletimiz yeter. Allah'ın yardımı ve milletimizin desteği yanımızda olduğu müddetçe üzerinden gelemeyeceğimiz şey yoktur. Rabiamızı haykırmaya devam edeceğiz. Yeni bir yolun başlangıcında bir kez daha diyoruz ki; İşlenecek bereketli topraklarımız, yetiştirilecek yavrularımız, yapılacak yeni yollarımız, açılacak hastanelerimiz, kurulacak fabrikalarımız var. Kol kanat gerilecek mazlum vatandaşlarımız var. Tarlasında hasadını kaldırıp bereketini görmek isteyecek çiftçilerimiz için daha nice müjdelerimiz olacak. Kadınlara hayatın her yerinde verilecek desteklerimiz var. 

"GELECEĞİMİZE HEP GÜVEN VE UMUTLA BAKACAĞIZ"

15 Temmuz gecesi yaşadıklarımızdan sonra hep birlikte elimizi açıp Akif gibi Allah'tan bu millete bir daha İstiklal Marşı yazmaması için dua etmiştik. Bundan sonra inşallah sadece zafer marşları yazacağız. İnşallah geleceğimize hep güven ve umutla bakacağız.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.