Yeni kartal Çarşı'ya 'kondu'

Yeni kartal Çarşı'ya 'kondu'

Beşiktaş Belediyesi'nin yaptırdığı kartal heykelinin açılışı yapıldı

03 Mart 2013, Pazar 18:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beşiktaş çarşı içinde yapımı tamamlanan heykelin açılışını Beşiktaş  Kulübü Başkanı Fikret Orman ile Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal  gerçekleştirdi.

Açılışta kısa bir konuşma yapan kulüp başkanı Orman, bugün mutlu bir  günde olduklarını belirterek, ''İnşallah akşam da maçımız güzel biter. Tüm  Beşiktaş'a heykel hayırlı olsun'' dedi.

Açılışa katılan taraftarların, kendisinden, eski başkan Yıldırım  Demirören'den hesap sormasını isteyen tezahüratlar yapması üzerine Fikret Orman,  ''Ben hep bunu söylüyorum. Bir kez daha söyleyeyim. Merak etmeyin, herkese ne  gerekiyorsa yapılacak'' ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ise, heykelin, kulübün 100. kuruluş  yılında, dönemin belediye başkanı tarafından küçük bir meydana konulduğunu ifade  ederek, şunları söyledi:

''Bugün heykel yeni yerinde ve en hareketli noktada. Beşiktaş'ın feda  yılı. Yönetim, başkan, sizler ve bizler elimizden geleni yerine getirmeye çalışıyoruz. İnönü Stadı'ndaki ilk golümüzü efsane başkanımız Süleyman Seba  atmıştı. İnşallah yeni stadımızda da ilk golü Beşiktaş'ın çocukları atar.''

Heykelin açılış törenine çok sayıda siyah-beyazlı taraftar da katıldı. Taraftarların ilgisi nedeniyle zaman zaman izdiham yaşandı.

Bu arada, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, BJK İnönü Stadı'nın yerine yapılacak yeni stada da büyük bir heykel yapımı sözü verdi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray yönetiminde istifa