Yeni nesil System Shock'un demosu yayınlandı

90’lı yılların efsanevi bilim kurgu FPS/RPG oyunu System Shock, klasik oyunlarını yeniden yorumlayarak günümüz teknolojiyle hayata döndüren oyun yapımcısı Nightdive Studios tarafından tekrar yapılıyor.

01 Temmuz 2016, Cuma 23:13
A A
Yeni nesil System Shock'un demosu yayınlandı

 

Citadel isimli uzay istasyonunda, kontrolden çıkıp herkesi öldüren veya dönüştüren bir yapay zekaya karşı savaş veren bir askerin öyküsünü anlatan System Shock, 90’lı yılların en önemli video oyunlarından biriydi.

 

Oyun ilk System Shock’un öyküsüne sadık kalınarak hazırlanıyor ancak yapımcı oyundaki silahları, düşmanları ve mekanları yeniden tasarlayarak günümüzün modern anlayışına göre oyunu yeniden yorumluyor. Oyunun geliştirme ekibinde, 1994 yılında ilk oyunu geliştiren Chris Avellone da bulunuyor. Chris Avellone  aynı zamanda Fallout 2 ve Star Wars: Knights of the Old Republic II’in geliştirme aşamalarında da yer almış deneyimli bir oyun tasarımcısı.

 

Yapımcı Kickstarter’da başlattığı kaynak toplama kampanyasında belli bir miktarın üstünde bağışta bulunanlara, fotoğraflarını oyundaki karakterlerde kullanmak gibi ödüller de veriyor. 900 bin dolarlık hedef bütçe koyan oyunda bağışlar şimdilik hızla büyüyor ve hedefe ulaşacakmış gibi görünüyor. Oyunun yayınlanan demosunu ise Kickstarter sayfasından ve Steam hesabınız üzerinden ücretsiz indirip oynayabilirsiniz.

 

Oyun için hazırlanan tanıtım videosu ise şöyle:

 

 

 

 

Google Glass Benzeri Samsung Ahead Geliyor

Sıradaki haber yükleniyor...