Yeni Rakı dünyanın en iyi içkilerinden

Yeni Rakı dünyanın en iyi içkilerinden

2009 yılı "Dünyanın En İyi 100 Distile Alkollü İçkisi" listesinde satış cirosu olarak 26, litre satış hacmine göre ise 62'inci sırada yer aldı

01 Ağustos 2010, Pazar 14:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mey İçki’den yapılan açıklamaya göre, geçen günlerde "International Wine and Spirits Report" tarafından 2009 yılının "Dünyada En fazla Büyüyen Aromalı Yüksek Alkollü İçki Markası" seçilen ve ardından Çin’de lansman gerçekleştiren Yeni Rakı, dünyaca ünlü bira, şarap ve distile alkollü içkiler sektörü için veri analizleri yapan The Global Drinks Marketin 2009 yılı Impact Databank baskısındaki "Dünyanın En İyi 100 Distile Alkollü İçkisi" listesine girdi.

Yeni Rakı, Impact Databank’ın açıkladığı 2009 raporuna göre, küresel pazarda satış cirosu olarak 26, litre satış hacmine göre ise 62’inci sırada yer aldı.

Mey İçki Üst Yöneticisi Galip Yorgancıoğlu, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Yeni Rakı’nın Amerika’da geniş bir dağıtım ağı bulunduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

"Avrupa’da, örneğin Almanya’da içki satılan her 100 noktanın 67’sinde, Hollanda’da ise 48’inde yer alıyoruz. Avrupa’da yakaladığımız bu başarıyı, geçtiğimiz günlerde Çin’de bir lansman yaparak Asya’da da yakalamak üzere yola çıktık.

Yeni Rakı’yı dünyada hakkettiği yere getirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika haberi: Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin teklif Meclis'te kabul edildi