Yeni tip koronovirüs Almanya'da görüldü

Yeni tip koronovirüs Almanya'da görüldü

Çin Vuhan'da ortaya çıkan ve giderek yayılan bir salgın hastalık halini alan yeni tip koronovirüsüne (2019-nCoV) Almanya'da ilk kez rastlandı.

28 Ocak 2020, Salı 09:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Almanya'da ilk kez yeni tip koronavirüs vakası tespit edildi. Bavyera eyaletinin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Starnberg bölgesindeki 1 kişiye yeni tip koronavirüsün bulaştığı bildirildi. Eyaletin Sağlık ve Gıda Dairesinde oluşturan "enfeksiyon çalışma grubu", bu kişinin hastanede iyi durumda olduğu, karantinaya alındığı ve izlendiği bilgisini paylaştı.

Hastanın yakın temas halindeki kişilerin kapsamlı aydınlatıldığı ve olası belirtiler, hijyen önlemleri ve hangi yollarla virüsün bulaşacağına ilişkin bilgiler verildiği aktarılan açıklamada, şu an için Bavyera eyaletindekilere yeni tip koronavirüsün bulaşma riskinin "düşük" olarak görüldüğü kaydedildi.

İlk olarak 12 Aralık'ta Wuhan'da tespit edilen yeni tip koronavirüs (2019-nVoC) salgını nedeniyle Çin genelinde can kaybı 106'ya, virüsün bulaştığı kişi sayısı 4 bin 515'e yükselmişti.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump Libya ve İdlib'i görüştü