Yeni yıl haftasının keşif listesi

Yeni yıla girerken evde keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak yeni yıl önerileri

30 Aralık 2019, Pazartesi 16:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Yeni yıl haftası kitabı: Bir Noel Şarkısı – Charles Dickens

Yeni yıl haftası kitabı: Bir Noel Şarkısı – Charles Dickens

Charles Dickens’ın ünlü eserlerinden, insana dair sıcak ve ürkütücü bir Noel hikâyesi olan Bir Noel Şarkısı, Ebenezer Scrooge’un sıradışı hikâyesini anlatır. Yıllar önce hayatını kaybeden iş ortağı Marley’nin hayaleti, huysuz, cimri ve Noel ruhundan yoksun Scrooge’un evine gelir ve ona üç hayalet tarafından ziyaret edileceğini söyler. Bunlar, Geçmişin, Şimdinin ve Geleceğin hayaletleridir. Scrooge, bu üç hayaletle birlikte hayatını sonsuza dek değiştirecek bir yolculuğa çıkacaktır.

İngiliz yazar Charles Dickens tarafından kalem alınan Bir Noel Şarkısı yeni yılda okuma listenize almanız gereken eserlerin başında geliyor. 

Yeni yıl haftası filmi: Noel Gecesi Kabusu / The Nightmare Before Christmas

Yeni yıl haftası filmi: Noel Gecesi Kabusu / The Nightmare Before Christmas

1993 yılında Tim Burton'un yazıp prodüktörlüğünü yaptığı The Nightmare Before Christmas’ın yönetmen koltuğunda Henry Selick oturuyor. Stop motion tekniği ile yapılmış ilk film olan Noel Gecesi Kabusu / The Nightmare Before Christmas’ın müzikleri de izleyenleri etkiliyor. 

Halloween Kentinin Balkabağı Kralı olmaktan usanan Jack Skellington heyecen verici birşeylerin arayışına çıkar. Bu arayışta Christmas Kentini bulur ve tüm dünya üzerinde noel gecesi çocuklara oyuncak dağıtma görevini Noel Baba'dan devralmaya karar verir.

The Nightmare Before Christmas yılbaşı akşamı izleme listenize alabileceğiniz filmler arasında yer alıyor. 

Yeni yılda müzik: Andre Rieu – Home for Christmas

Yeni yılda müzik: Andre Rieu – Home for Christmas

Hollandalı kemancı, besteci, orkestra şefi ve Johann Strauss Orkestrası'nın kurucusu Andre Rieu’nun kendi evinde kayda aldığı “Home For Christmas” konseri yeni yıl etkinliğinizin harika bir parçası olacak.

“Home For Christmas” Hollanda'nın Maastricht kasabasında, silahşör D'Artagnan'ın son kahvaltısını yaptığı söylenen romantik bir ortaçağ kalesi olan André'nin evinde kaydedildi.

Johann Strauss Orkestrası, solistleri ve korosuyla birlikte André Rieu, evinin karşısındaki karlı, güzel dekore edilmiş bahçesinde ve Saint Pieter Kilisesi'nde 26 tatil klasiği kaydetti. “Home For Christmas” Royal Choir Society Mastreechter Staar, The Sjamaes Çocuk Korosu ve 10 yaşındaki balerin Rosa'nın özel konuk performanslarını içeriyor.

Repertuar geleneksel Noel klasiklerinden duygusal balladlara kadar uzanıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çocuklar için yılbaşı yemek menüsü