Yeni yıl için 16 aşk tüyosu

Aşık olduğun kişi anlaşamadığın biri olabilir, ama korkma. Sevdiğine özlem duymaktan kaçınmana gerek yok. Aşk için gözyaşı dökmeyi de asla aptallıktan sayma. Hadi 2020'yi duyguların yılı olsun. Bunca zaman içinde tutuğun her şeyi bir açıklığa kavuştur. İşte Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz'den, aşk hayatında değişiklik yapmanı sağlayacak 16 aşk tüyosu.

26 Aralık 2019, Perşembe 08:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

■ Aşk güzel şey... Ama aynı zamanda gerçeklik dışı bir durum. Bir süre sonra gerçekle yüzleşeceğini, bir başka deyişle büyünün yok olabileceğini unutma.

■ Aşkın kimyası önünde sonunda biter. Ve hiçbir zaman ilk andaki heyecanı yeniden yaşatamazsın. O yüzden “Heyecanım bitti” bahanesine sarılma. Sadece seninki değil, herkesinki bitiyor.

■ Kalıcı olan sevgidir. Aşık olduğun kişiyi sevmeyi de başarabilirsen işte o sevgi sonsuza kadar sürer.

■ Bitmemiş ama bitti gibi görünen ilişkiler tehlikelidir. Sen aklında başkasının olduğu bir insanın hayatına girersin ama sadece iyileşene kadar. Yara bandı vazifesi görürsün. Sonra yara iyileşir ve bant çıkarılıp atılır.

■ “Onun için her şeyi yaparım” romantik bir temennidir sadece. Her şeyi yapma, gerekeni yap. Özellikle de kendine saygını yok edecek şeyleri yapmayı deneme bile.

■ Sana ilgi göstermeyen birinin sevgisine sahip olmak için kendini acındırma, duygu sömürüsü yapma. Bir ilişki acıma duygusu ile başlıyorsa bitmeye mahkumdur.

■ İlişkini bitirdiğinde artık arkana dönüp bakma. İki çift tatlı söz, iki damla gözyaşı için asla yumuşama. Bitmiş ilişki yeniden canlanmaz.

■ Başkalarını sevmeden önce kendini sev. Kendini sevemezsen hiç kimseyi sevemezsin.

■ Dostlarının yeri ayrı, sevgilinin yeri ayrı. Sevgilin için dostlarını, dostların için sevgilini satma.

■ Sana duyulan sevgiyi ve güveni istismar etme. Bir ilişkinin içindeysen sadık ol. Aldatma bir kez işin içine girerse bir daha o ilişki dikiş tutmaz.

■ Her zaman sen haklı olamazsın. Her dediğin doğru olmayabilir. Sevgilinle tartışırken bunu aklından sakın çıkarma.

■ Sorunun olduğunda bunu sevgilinle paylaş. Onun sorunlarını da dinle ve çözüm üretmeye çalış. Kötü günlerdeki yakınlık sevgililer arasındaki bağı güçlendirir.

■ Kimsenin lafıyla dolduruşa gelme. Bu nedenle sevgilinin kalbini kırma. Hele hele ilişkini bir söz üzerine tüketme.

■ Birisi seni artık istemiyorsa, nedenini bile sorma. Kendini rezil etmenin alemi yok. Efendice gitmesini bil.

■ Başka insanlara da, sevgiline de “Hayır” demeyi bil. İstemediğin hiçbir şeyi yapma.

■ Bir ilişkiyi kurmak zor, yıkmak kolaydır. İlişkin için sonuna kadar savaş.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Etkili bir flörtün 9 özelliğine sahip misiniz?