Yeni yılın ilk temsili 'Çardaş Prensesi'

Yeni yılın ilk temsili 'Çardaş Prensesi'

Yeni yılın ilk temsili 'Çardaş Prensesi'

30 Aralık 2019, Pazartesi 10:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, DHA) - ANTALYA Devlet Opera ve Balesi, Macar besteci Emmerich Kalman'ın en başarılı yapıtı olarak nitelendirilen 'Çardaş Prensesi' operetini, 7 Ocak'ta yılın ilk temsili olarak sahneleyecek.

Haldun Özörten tarafından sahneye konulan ve metni Leo Stein ve Bela Jenbach'a ait olan 'Çardaş Prensesi' opereti, Aydın Gün'ün çevirisi ile Türkçe olarak seslendirilecek. 7 Ocak Salı günü saat 20.00'da sahnelenecek eserde Antalya DOB orkestrasını şef Ömer Yöndem yönetirken, Antalya DOB korosu Mahir Seyrek tarafından çalıştırıldı. Neşeli ve melankolik karakterleriyle seçkinleşmiş operet repertuvarının başarılı örneklerinden biri olan eserde dekor tasarımı Gürcan Kubilay'a, kostüm tasarımı Nursun Ünlü'ye, koreografi Serhat Nüfusçu'ya ve ışık tasarımı ise Mustafa Eski'ye ait.

Revü kızı Sylva ile prens Edwin arasındaki imkansız aşkın bütün zorlukları aşarak mutlu sona ulaşmasını konu alan eser, tiyatro, müzik ve dansın birlikte harmanlandığı ve 1950-1960 yılları arası romantizminin yaşatıldığı bir görsel şölen olarak sahneleniyor.

İki perde olarak sahnelenen eserde 'Sylva Varescu' rolünü Aslı Ayan, 'Edwin Ronald' rolünü Göksay Yaran, 'Kontes Stasi' rolünü Bilge Yılmaz, 'Boni Kancsianu' rolünü Fatih Şanal, 'Feri von Kerekes' rolünü Erdi Can Aybaş, 'General Rohnsdorff' rolünü Baturalp Bilgili ve 'Prenses Marie-Luise' rolünü Emel Öziş canlandıracak.

Fiyatları 15, 35 ve 50 TL arasında değişen eserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletinial.com internet adresinden de temin edilebilir.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jandarma ve polisten ortak uygulama