Yeni yüzüne kavuşmak için gözyaşları içinde yola çıktı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde arkadaşlık teklifini reddettiği kişinin kezzaplı saldırısı sonucu bir gözünü kaybeden ve yüzü yanan Berfin Özek, yeni yüzüne kavuşmak umudu ile Bodrum'da ameliyat olacağı hastaneye uğurlandı

12 Haziran 2019, Çarşamba 15:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

15 Ocak’ta İskenderun'da dershaneden çıkıp evine doğru giden Berfin Özek’in yolu iddiaya göre, eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından kesildi. Çeltik, Özek’in yüzüne asit benzeri bir sıvı atıp kaçtı. Yaralanan Berfin Özek, çağrılan ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalesinin ardından da Adana Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.


Yüzünde yanıklar oluşan genç kız, Yanık Ünitesi’nde tedaviye alındı. Berfin Özek’e saldırıyı gerçekleştirdiği iddiasıyla yakalanan Casim Ozan Çeltik ise tutuklandı ve "kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçlaması ile yargılanmaya başlandı.

Yüzüne kezzap atılarak ağır yaralanan, bir gözünü kaybeden ve yüzünde kalıcı iz kalan Berfin Özek (19), ameliyatının gerçekleşeceği Bodrum'daki özel hastaneye gitmek için yola çıktı. Tedavi sürecinde ve sonrasında kendisine destek veren İskenderun Kadın Platformu avukatı Mehtap Sert, dernek üyeleri ve yakınları tarafından İskenderun Otogarı'ndan uğurlanan Berfin gözyaşları içinde sevdikleri ile vedalaştı.


Dr. Mehmet Mutaf tarafından 17 Haziran’da ameliyata alınacak olan Berfin Özek’in annesinden, kardeşinden ve çocukluk arkadaşı olan Esra Kürkçü’den ayrılması kolay olmadı.


Annesi Zeynep’i alnından öperek boynuna sarılıp gözyaşı döken Berfin, annesini teselli etmeye çalıştı. Çocukluk arkadaşı olan ve bu süreçte kendisini hiç yalnız bırakmayan Esra’ya defalarca sarılarak ağlayan Berfin, İskenderun Kadın Platformu üyelerini de ağlattı. Duygusal anların yaşandığı vedalaşma sonrası Berfin babası Yaşar Özek ile birlikte otobüse alkışlarla uğurlandı.


'KORKUYORUM AMA HER ŞEY GÜZEL OLACAK'

'KORKUYORUM AMA HER ŞEY GÜZEL OLACAK'

Ameliyat öncesi duygularını dile getiren Berfin Özek, "Heyecanlıyım biraz da korkuyorum. Yanımızda olan, olmayan herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah her şey çok güzel olur diye umut ediyorum. Endişem yok ama biraz korkuyorum. Sağlıklı döneceğime inanıyorum. Özellikle İskenderun Kadın Platformu'na, Av. Mehtap Sert’e, Sağlık Bakanlığı'na ve yanımda olan herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

'KIZ KARDEŞLİK DUYGUSU YİNE KAZANDI'

'KIZ KARDEŞLİK DUYGUSU YİNE KAZANDI'

Berfin’in ameliyatı için gerekli parayı toplayabilmek dına kampanya başvurusu yapan ve süreci sosyal medyada yayan İskenderun Kadın Platformu’nun avukatı Mehtap Sert ise "Berfin’i yolcu ediyoruz, kendisini orada Bodrum Kadın Dayanışması ekibimiz karşılayacak. Kız kardeşlik duygusu yine kazandı, ameliyatı gerçekleştirecek olan Dr. Mehmet Mutaf’a güveniyoruz ve ameliyatın başarı ile geçeceğine inanıyoruz" şeklinde konuştu.Anne Zeynep ise, "Yanımızda olan herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım kızımız sağlıklı bir şekilde gelir o zaman mutluluğumuz perçinlenecektir. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüs salgınında belirtiler değişti