Yeni Zelanda’yı Gandalf kostümüyle gezen fotoğrafçı sosyal medyada ilgi görüyor

Fotoğrafçı Akhil Suhas Yeni Zelanda'yı boydan boya altı ay boyunca gezdi ve bunu bir Gandalf kostümü giyerek yaptı

18 Şubat 2017, Cumartesi 12:44
A A

Kitaba göre Orta Dünya’yı Tolkien’in kahramanı Gandalf’tan daha iyi bilen olamaz.

“2 bin yıldan fazla bir süredir o diyarlarda gezdiği için muhtemelen Gandalf yolların en iyisini bilir” temasıyla yola çıkan fotoğrafçı Akhil Suhas, yaklaşık 15 bin kilometrelik gezisini Gandalf kostümüyle yaptı.

“Seyahatim sırasında fotoğraflarımda bir nesne ve belirli bi konu olsun istedim” diyen fotoğrafçı, macerasını belgeleyerek büyük ilgi topladı.

Suhas, “Yeni zelanda’ya geldiğimde buranın iki meşhur şeyi olduğunu fark ettim, bunlardan biri eşsiz manzaralar diğeri de Hobit üçlemesiydi” diyor.

Böylece seyahatini bu iki temayı birleştirerek gerçekleştirmeye karar veren Suhas, harika manzara fotoğraflarında Gandalf kostümüyle karşımıza çıkıyor.

Suhas, önce kendi fotoğraflarını makinayı kurarak kendisi çekmeye çalışmış ancak istediği gibi karelere yakalayamayınca, yol üzerinde karşılaştığı insanlardan fotoğrafını çekmelerini rica etmiş.

Projesine hayran olan insanlar da onu kırmamış, böylece ortaya pek çok insanın da dahil olduğu epik bir fotoğraf serisi çıkmış.

İşte o fotoğraflar...

İşte o fotoğraflar...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.