Yeniden ortaya çıkan corona virüsün kuluçka süresi uzadı

Yeniden ortaya çıkan corona virüsün kuluçka süresi uzadı

Çinli bir uzman, Çin’in kuzeydoğusunda bulunan eyaletlerde yeniden ortaya çıkan corona virüsün 14 ile 21 gün arasında süren kuluçka süresinin uzadığını açıkladı.

21 Mayıs 2020, Perşembe 17:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çin’in acil tıp doktorlarından Qiu Haibo, corona virüsü kontrol altına aldığı belirtilen Çin’in kuzeydoğusunda yer alan Jilin ve Heilongjiang eyaletlerinde yeniden görülen virüsün bölgedeki vakalarda farklı seyrettiğini belirtti. Çin devlet kanalına konuşan Haibo, hastalığın temel semptomları arasında kabul edilen yüksek ateşin nadiren görüldüğünü, aynı zamanda virüsün birden fazla organdan ziyade akciğerlere zarar verdiğini söyledi. 

“Virüsün kuluçka süresi uzadı" 

Koronavirüsün 14 ile 21 gün arasında süren kuluçka süresinin uzadığını belirten Qiu Haibo, "Jilin ve Heilongjiang eyaletlerinde virüsün kuluçka süresi Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüsten farklı olarak daha uzun sürüyor" dedi. Haibo bu nedenle enfekte kişileri virüs yayılmadan tespit etmenin zor olduğunu ifade etti.

“Virüsün mutasyona uğradığı kesin değil" 

Hong Kong Üniversitesi profesörü Keiji Fukuda ise, “Teoride genetik yapıdaki bazı değişiklikler virüsün yapısında veya nasıl davrandığında değişime yol açabilir. Fakat birçok mutasyon, fark edilebilir değişimlere yol açmaz” diye konuştu.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bulgaristan'da bayram namazı maske ile kılınacak