Yenidoğan bebeklerde deri soyulması neden olur?

Yenidoğan bebeklerde ilk 3 ay deri soyulması görülebilir. Bu durumun birçok nedeni olmakla birlikte düzeli bir bakım ister. Peki, yenidoğan bebeklerde deri soyulması neden olur? Yeni doğan bebeklerde deri soyulması nasıl geçer? Bebeklerde deri soyulması ile ilgili merak edilenler haberimizde.

27 Ağustos 2020, Perşembe 09:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yenidoğan bebeklerin derilerinde oluşan soyulmalar ebeveynleri telaşlandırabilir. Belirli bir ölçüye kadar normal karşılanan deri soyulması özenli bir bakım ister. Peki, yenidoğan bebeklerde deri soyulması neden olur? Yeni doğan bebeklerde deri soyulması nasıl geçer? Bebeklerde deri soyulması ile ilgili merak edilenler haberimizde.


Yenidoğan bebeklerde deri soyulması neden olur?

Yenidoğan bebeklerde deri soyulması neden olur?

Yenidoğan bebeklerde ilk 3 ay deri soyulması oldukça normaldir. Her bebekte görülmese de birçok bebeğin başına gelebilir. Önemli olan soyulmanın kızarıklığa veya yaraya neden olmamasıdır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında hemen uzmana başvurulmalıdır.

Yenidoğan bebeklerde deri soyulmasına ne iyi gelir?

Cildi soyulan bebeklerin her banyodan sonra güzelce nemlendirilmesi gerekir. Nemlendirmek için birçok ürün kullanılabilir. Bunlar içinde en yayın olanları;

  • Bebek yağı
  • Bebek losyonu
  • Zeytinyağı

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bebeklerin göz rengi ne zaman belli olur?