Yenimahalle'de karla mücadele

Yenimahalle'de karla mücadele

Yenimahalle'de karla mücadele

06 Ocak 2020, Pazartesi 12:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediyesi karla mücadele ekipleri, Başkent'te sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde teyakkuza geçti.
Trafiğin aksamaması için büyük uğraş veren ekipler, ana yollar ile birlikte tüm yaya kaldırımlarını, parklarını, okul, sağlık ocakları ve cami avlularını da olası kazalara karşı temizliyor. 50 farklı noktada 150 kişilik ekiple ilçenin tüm mahallelerinde çalışma yapan karla mücadele ekipleri, sürücülerin ve yayaların mağdur olmaması için her yıl olduğu gibi bu yılda gece-gündüz mesaiye devam ediyor. Anayolların, bulvarların ve sokakların kapanmaması için aralıksız çalışan ekipler, buzlanmadan dolayı yolda kalan araçlara da yardım ediyor. Yenimahalle’de karın yoğun olduğu ve ulaşımın aksadığı noktalara konumlandırılan 14 büyük 2 küçük kar kürüme aracı, 7 tuzlama aracı ile 7 JSB, 9 Bobcat ve 5 greyder, kış mevsimi boyunca ulaşımın sorunsuz yürümesi amacıyla vardiyalı olarak gece gündüz çalışacak.
'ŞİKAYETLERİ KISA SÜREDE ÇÖZÜYORUZ'
İlçede vatandaşların mağdur olmaması için tüm imkânların seferber edildiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Tüm mahallelerimizde konumlandırılan ekipler ana hatların kapanmaması için mücadele veriyor. Vatandaşlarımızdan gelen şikâyetleri de kısa sürede çözüyoruz. Ayrıca yollarda buzlanmaya karşı belediyemiz tonlarca tuz depoladı. Şimdi buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarımız aralıksız sürüyor. İlçe sakinlerinin de bu dönemlerde araç kullanırken önlemlerini almalarını ve dikkatli olmalarını öneriyoruz. Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları hoşgörü ve duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çocuk Müzesi, yılın ilk misafirlerini ağırladı