Yenimahalle'ye 300 bin çiçek

Yenimahalle'ye 300 bin çiçek

Yenimahalle'ye 300 bin çiçek

29 Nisan 2019, Pazartesi 13:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediyesi, baharın gelmesiyle birlikte kent estetiği çalışmaları kapsamında, ilçenin dört bir tarafını 300 bin çiçek ile donatacak.
Mevsimlik çiçeklerle Yenimahalle’yi süsleyen Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Kadife, Petunya, Begonya, Vinca, Menekşe, Aslanağzı ve Karanfil’den oluşan çiçeklerle ilçe genelinde bulunan park ve yeşil alanları rengârenk bir görüntüye kavuşturuyor. Yıl boyunca toplamda 300 bin mevsimlik çiçek ekerek ilçenin dört yanını mevsimlik çiçeklerle donatacak Yenimahalle Belediyesi, çiçekler ekilirken estetik dokunuşlar yaparak peyzaj çalışmaları da yapıyor. Öte yandan ekipler; köyler, mezarlıklar, okul bahçeleri ve ağaçlandırma alanları başta olmak üzere ilçe genelinde çim biçme, ağaç budama ve yabani otları temizleme çalışmaları ile ilçeyi görüntü kirliliğinden de kurtarıyor.
'ÇİÇEKLER ŞEHRİN VİTRİNİDİR'
Çiçeklerin Yenimahalle'ye ayrı bir güzellik kattığını söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Ekiplerimiz, ilçemizin birçok noktasında çiçek ekim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çiçekler şehrin vitrinidir. Çiçeklendirme çalışmalarımızla ilçemize yeni bir çehre kazandırıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder