Yenişehir Belediyesi çocuk üniversitesi kuruyor

Yenişehir Belediyesi çocuk üniversitesi kuruyor

Yenişehir Belediyesi çocuk üniversitesi kuruyor

06 Nisan 2021, Salı 11:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de Yenişehir Belediye Meclisi'nde çocukların geleceğine ışık tutacak Çocuk Üniversitesi Projesi oy birliği ile kabul edildi.
Yenişehir Belediye Meclisi nisan ayı 2’inci birleşimi Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit başkanlığında gerçekleşti. Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıda bir önceki birleşimin tutanak raporları okundu. 2020 yılı faaliyet raporunun oy birliği ile kabul edildiği meclis toplantısında çocuklara, bilim, sanat ve spor etkinliklerini sevdirmeyi amaçlayan ve gelecekteki tercihlerine ışık tutmayı hedefleyen Mersin Yenişehir Çocuk Üniversitesi Projesi oy birliği ile kabul edildi. Proje ile ilgili konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi olarak çocukların eğitimine önem verdiklerini söyledi. Başkan Özyiğit, "Yenişehir Belediyemiz'in ilk üniversitesi oluyor. Yenişehir’de eğitim, 0-3 yaş arası erken çocukluk eğitimi ile başlayan bir süreç, bu süreçte çocuklarımızın eğitimine çok önem veriyoruz. Biliyoruz ki onlar doğru bir eğitim alırlarsa ülkenin geleceği ona göre şekillenir. Ve eğitimde vereceğimiz her katkı gelecekte olumlu sonuçlar doğuracaktır" dedi.
Gündemin bir diğer maddesi olan Alanya Sokağı’nda iyileştirme ve yayalaşma projesi kapsamında hazırlanan yönetmelik oy birliği ile kabul edildi. Konuyla ilgili görüşlerini belirten Başkan Özyiğit, Alanya Sokağı’nda yapılan yeniliklerden hem bölge halkının hem de esnafın memnun kaldığını ifade etti. Başkan Özyiğit, "1902 sokak kuzey ve güney trafiğine kapattık ve burası yayaların daha rahat hareket ettiği banklar, yeşil alanlar, ışıklandırma gibi özellikler kattığımız bir yer oldu. Halkımız tarafından da memnuniyetle karşılanması bizim için de büyük bir mutluluk vesilesi" diye konuştu.
Sokağa süreç içerisinde kimlik kazandırmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Özyiğit, "Biz orada sadece şunu yapıyoruz. Sokağa bir süreç içerisinde giydirme ve tabela, tente konusunda bir kimlik kazandırmak istiyoruz. Durumu uygun olan vatandaşımız değişiklik yaptığında onu hangi şekilde yapması ile ilgili düzenleme hazırlanmış olan yönetmelikte yer alıyor. Bundan sonraki süreçte mevcutlar mevcutlarını korur ama bir değişiklik yapıldığında değişikliğe uyarak yeni oluşum gerçekleşir" ifadelerini kullandı.
Alanya Sokağı ve Kushimato Sokağı’nın birleştirilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Başkan Özyiğit, çalışmanın projesinin Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlandığını kaydetti. Başkan Özyiğit, şunları söyledi: 
"Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile yaptığımız görüşmede Alanya Sokağı ve Kushimato Sokağı’nın birleştirilmesi konusunda da bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmanın projesi Mersin Büyükşehir Belediyesince hazırlanıyor. Önümüzdeki süreçte de onu hayata geçiririz diye düşünüyorum. Daha çok açık alanlarda yaşam alanları oluşturmaya ihtiyacımız var."
Başkan Özyiğit, toplantı sonrasında belediye meclis üyelerine Yenişehir Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çatısı altında markalaştırılan Karahacılı Nar Ekşisi ve Çavak Portakal Reçeli hediye etti.

FOTOĞRAFLI
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yenişehir’de Triatlon heyecanı