Yenişehir'de 'Avrupa Yerel Yaşamda Kadın – Erkek Eşitliği Şartı imzalandı

Yenişehir'de 'Avrupa Yerel Yaşamda Kadın – Erkek Eşitliği Şartı imzalandı

Yenişehir'de 'Avrupa Yerel Yaşamda Kadın – Erkek Eşitliği Şartı imzalandı

19 Kasım 2021, Cuma 13:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Yenişehir Belediyesi, Yerel Yönetimlerde Kadınları Güçlendiriyoruz Projesi’ne katıldı.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, çevrimiçi olarak yapılan Avrupa Yerel Yaşamda Kadın – Erkek Eşitliği Şartı İmza Toplantısına katıldı. Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) Genel Başkanı Nuray Karaoğlu, Avrupa Yerel Demokrasi Ajansı (ALDA) Ortadoğu ve Afrika Koordinatörü Guilia Sostero, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ile çok sayıda belediye başkanı ve kurum temsilcisi de toplantıda yer aldı.

Başkan Abdullah Özyiğit, Yerel Yönetimlerde Kadınları Güçlendiriyoruz Projesi kapsamında Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi (CEMR) tarafından başlatılan ve yaşamın her alanında kadın ve erkek eşitliği için izlenebilecek somut yöntemler sunan Avrupa Yerel Yaşamda Kadın – Erkek Eşitliği Şartı’nı imzaladı.
Toplantıda konuşan Başkan Özyiğit, “Yaşamın her alanında kadınların cinsiyet farkı gözetmeden etkin olması bizim için çok önemi. Eşitlik Eylem Planı’nı da hazırlayacağız ve gereklerini yerine getireceğiz. Kadınların ulaşmadığı seviye toplumun ulaşamadığı seviyedir. Birlikte çalışacağız” dedi.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yenişehir’de temizlik mesaisi gün doğmadan başlıyor