Yenişehir'de karşıt görüşlü grupların kavgasında 5 kişi yaralandı

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde terörü protesto eden grup ile HDP'liler arasında çıkan kavgada 5 kişi yaralandı. Polis kavgaya karıştığı iddiasıyla 6 şüpheliyi gözaltına aldı

11 Eylül 2015, Cuma 07:18
A A
Yenişehir'de karşıt görüşlü grupların kavgasında 5 kişi yaralandı

Yenişehir’de dün gece terörü protesto eden grup HDP ilçe binasına yürüyünce gerilim yaşanmıştı. İki grup arasında taş ve sopaların kullanıldığı kavgada bazı işyerlerinin camlarının kırılmıştı. Polis taraflara müdahale ederek grupları dağıtmıştı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden gelen aileler ile mevsimlik işçilerin yoğun olduğu Yenişehir’de önceki gece yaşanan gerilim dün gece de devam etti. Bursa ve Sakarya Emniyet Müdürlüklerinden takviye ekiplerin gönderildiği ilçede, akşam saatlerinde toplanan 400 kişilik kalabalık Heykel’den, Saat Kulesi’ne yürüdü. Bu sırada HDP ilçe binasının yer aldığı Saat Kulesi yakınlarında  HDP’li 200 kişiden oluşan grup toplanınca polis ve jandarma taraflar arasınd barikat kurdu.

Olay yerine gelen Yenişehir’in Ak Partili Belediye Başkanı Süleyman Çelik görüştüğü grupları ikna edemedi. Bir birbirlerine taş atan karşıt görüşlü iki gruba polis biber gazı ve TOMA’lar ile müdahale etti.

Olaylar sırasında nereden ateşlendiği henüz belirleyenemeyen saçmalarla yaralanan 5 kişi Yenişehir Devlet Hastanesi’ne götürüldü. İlk müdahalesi yapılan yaralılar daha sonra ambulanslarla Bursa’da Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Muradiye Devlet HAstanesi’ne sevk edildi. Yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu öğreniirken polis olaylara karışan 6 şüpheliyi gözaltına aldı. İlçedeki gerginlik gecenin ilerleyen saatlerinde grupların dağılması ile sona erdi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...