Merkez Şampiyon satranççılar ödüllerini aldı

Şampiyon satranççılar ödüllerini aldı

Şampiyon satranççılar ödüllerini aldı

Şampiyon satranççılar ödüllerini aldı

ADANA,(DHA)- ADANA’da 9’uncu Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında düzenlenen Çukurova Belediyesi Online Satranç Turnuvası’nda dereceye girenler ödüllerini Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’den aldı.
Kentte 1-4 Nisan 2021 tarihleri arasında 9'uncu kez gerçekleştirilen Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında Çukurova Belediyesi Online Satranç Turnuvası düzenlendi. 40 ilden 262 sporcunun katıldığı turnuvada 5 kategoride 25 sporcu dereceye girdi. Sporculara ödülleri Başkan Soner Çetin tarafından verildi.
Belediye Başkanı Soner Çetin, turnuvaya katılımın yoğun olduğunu belirterek, Satranç Federasyonu Adana İl Temsilcisi Yalçın Gergeroğlu’na katkılarından dolayı teşekkür etti.
Gençleri ve çocukları doğru şeylere yönlendirmek gerektiğini söyleyen Başkan Soner Çetin, “Satranç da bunlardan biri. Satranç hayat demektir. Çünkü hayatta da doğru hamleler yapmak geriyor” dedi.
Satranç Federasyonu Adana İl Temsilcisi Yalçın Gergeroğlu ise Soner Çetin’in satranca en çok destek veren belediye başkanlarının başında geldiğini vurguladı.
Çukurova Belediyesi Kültür Müdürü Tolga Solmaz da, bu yıl turnuvanın pandemi dolayısıyla online olarak yapıldığını söyledi.
Yarışmada dereceye giren sporcular ve kategorileri şöyle:
Açık Kategori: 1. Serhat Berat Özdemir (Zonguldak), 2. Emre Ramazan Akgül (Gaziantep), 3. Ataberk Türkmen (Ankara), En İyi Kadın Sporcu: Defne Şenkal (Karaman), En Küçük Sporcu: Ömer Tepeli (Giresun).
16 Yaş ve Altı Kategori: 1. Efe Metehan Yavuz (İzmir), 2. İrem Beşe (Yalova), 3. Anıl Uzun (Ankara), En İyi Kadın Sporcu: İrem Beşe (Yalova), En Küçük Sporcu: Serdar Murat Yıldız (Ankara).
12 Yaş ve Altı Kategori: 1. Arda Çamlar (İzmir), 2. Yiğit Karaca (İzmir), 3. Hayri Beyhun Şenel (Denizli), En İyi Kadın Sporcu: Duru Aksoy (Kayseri), En Küçük Sporcu: Poyraz Efe Karayiğit (Adana).
10 Yaş ve Altı Kategori: 1. Görkem Ünsal (Niğde), 2. Arya Aydoğan (Bursa), 3. Berat Efe Turhan (Isparta), En İyi Kadın Sporcu: Arya Aydoğan (Bursa), En Küçük Sporcu: Kaan Yiğitaslan (Sakarya).
8 Yaş ve Altı Kategori: 1. Ege Öz (Mersin), 2. Ayaz Ege Karayiğit (Adana), 3. Rüzgar Odabaşı (Eskişehir), En İyi Kadın Sporcu: Ece Kübra Karaoğlan (İstanbul), En Küçük Sporcu: Ayaz Ege Karayiğit (Adana).

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER