Manavgat Manavgat Belediyesi yangınzedelere 430 ahır yaptı

Manavgat Belediyesi yangınzedelere 430 ahır yaptı

Manavgat Belediyesi yangınzedelere 430 ahır yaptı

Manavgat Belediyesi yangınzedelere 430 ahır yaptı

MANAVGAT, (DHA) - MANAVGAT Belediyesi, 28 Temmuz'da başlayıp 10 günde söndürülen orman yangını sonrası yangınzedelere destek amacıyla ahır yapımı çalışmalarına devam ediyor.
Hayvancılık sektörünün sekteye uğramaması amacıyla çalışan Manavgat Belediyesi, Ahbap Gönüllüleri, Nef Vakfı ve İhtiyaç Haritası ve Sabancı Topluluğu ile bugüne kadar 430 ağır yaptı. 22 mahallede tamamlanan ahırların duvarlarını gönüllü müteşebbisler yaparken, çatı imalatları Manavgat Belediyesi tarafından gerçekleştirildi.
Yangın felaketinden sonra vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verdiklerini belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, hayvancılığın kentte sıkıntısız bir şekilde yürütülmesi için de gereken katkıyı sağladıklarını belirtti. Başkan Şükrü Sözen, "Bölgemizde hayvancılıkla geçinen birçok hemşerimiz var. Hem hayvanlarımız açıkta kalmasın, hem de hayvancılık sektörü sekteye uğramasın diye ahır, ağıl ve kümes yapımlarına hız verdik. Bu çalışmalar kapsamında bugüne kadar 430 ahır yaptık. Hayırseverlerimizin dışında belediye bünyesinde özel ekip kurarak ahır yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER