Kuşadası Kuşadası Kapalı Pazaryeri'ne ulaşım artık daha rahat oldu

Kuşadası Kapalı Pazaryeri'ne ulaşım artık daha rahat oldu

Kuşadası Kapalı Pazaryeri'ne ulaşım artık daha rahat oldu

Kuşadası Kapalı Pazaryeri'ne ulaşım artık daha rahat oldu

AYDIN'ın Kuşadası ilçesindeki Belediye Kapalı Pazar Yeri'ne ulaşım sorununa çözüm için vatandaşlardan gelen talep üzerine Aydın Büyükşehir Belediyesi ile görüşülüp, minibüs durağı yapılması sağlandı.

Hacıfeyzullah Mahallesi'ndeki Kuşadası Belediyesi Kapalı Pazaryeri'ne ulaşımda 7 yıldır yaşanan sorun vatandaşlardan gelen talep üzerine Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşındı. Konu ile ilgili olarak Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nden (UKOME) kurul kararı çıkartıldı. Alınan kararın ardından Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kapalı pazar yerinin önündeki Süleyman Demirel Bulvarı bağlantı yolunun üzerine araçların kısa süre bekleme yapabilecekleri bir cep yapıldı. Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı tarafından ise cebe toplu taşıma araçlarının yolcu indirip bindirecekleri bir durak yerleştirildi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel “Seçim sürecinden bu yana toplu taşıma araçlarının kapalı pazar yerinin önünde yaşadıkları yolcu indirip bindirme problemi ile ilgili vatandaşlarımızdan çok fazla şikayet alıyorduk. Aydın Büyükşehir Belediyesi iş birliği içerisinde sorunu çözüme kavuşturduk" diye konuştu.

VATANDAŞ RAHAT ETTİ

Kuşadasında yaşayan turizmci Menazi Erol, "Durağın yapılması çok iyi oldu. Daha önceden pazara gelecek olanlar minibüsten indikten sonra yaklaşık 200 metre yürümek zorunda kalıyordu. Pazar dönüşünde de aynı çile yaşanıyordu. Durak yapıldıktan sonra büyük bir rahatlık yaşadık. Emeği geçenlere teşekkür ederiz" dedi.

Uzun yıllardır Kuşadası'nda yaşayan Yüksel Coşkun ise "Bu durak çok yararlı oldu. Otogara giriş, çıkışlar bu bölgede trafik sıkışıklığına neden oluyordu. Bu nedenle minibüsler pazar yerinin önünde yolcu indirip, bindirmekte sıkıntı yaşıyordu. Bu noktaya durak yapılması bu sorunu ortan kaldırdı" dedi.

KUŞADASI (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER