Merkez Şile’de ‘Anne Sokakta Şenlik Var’ etkinliği düzenlendi

Şile’de ‘Anne Sokakta Şenlik Var’ etkinliği düzenlendi

Şile’de ‘Anne Sokakta Şenlik Var’ etkinliği düzenlendi

Şile’de ‘Anne Sokakta Şenlik Var’ etkinliği düzenlendi

İSTANBUL, (DHA) – Şile’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel ‘Anne Sokakta Şenlik Var’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında çocuklara özel atölyeler, nostaljik oyunlar, spor aktiviteleri ve sahne gösterileri hazırlandı.

Kutlamalar kapsamında etkinlik alanında olan çocukları yeteneklerini sergileyip meraklarını cezbedecek birbirinden farklı 13 atölye yer aldı. Kendileri için hazırlanan alanda spor aktiviteleri yapan çocuklar, seksek ve misket gibi nostaljik oyunları da deneyimleyerek doyasıya eğlendiler. Ukulele dinletisi ve ritim atölyesi gibi sahne performanslarıyla eğlenceli vakit geçiren çocuklar, etkinlik bitiminde aileleriyle iftar yapacak.

"ÇOCUKLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ"

Şile Marina Yerleşkesi’nde düzenlenen ‘Anne Sokakta Şenlik Var’ etkinliğinde açıklamalarda bulunan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz Çocuk Bayramımızın kutlamalarına çok şükür bu yıl kaldığımız yerden devam ediyoruz. 102’nci yılında çocuklarımıza bayramı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Bizler Şile Belediyesi olarak sadece 23 Nisan’da değil her zaman çocuklarımızın yanındayız. Bugün onların günü; onlar gülecek, eğlenecek. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya ise “Bugün çocuklar gibi neşeliyim. Belediyemizin etkinliği renkli ve coşkulu geçiyor. Ben de çocuklarımla stantları gezeceğim. Tüm evlatlarımızın Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

ETKİNLİKTE YER ALAN ATÖLYELER

Atölyeler: Hacivat Karagöz Atölyesi, Fide Dikim Atölyesi, Ebru Atölyesi, Origami Atölyesi, Rüzgar Gülü Atölyesi, Çim adam Atölyesi, Lego Atölyesi, Uçurtma Atölyesi, Karikatür Atölyesi, Resim Atölyesi, Sosis Balon Atölyesi, Yüz Boyama Atölyesi, Zaman Makinası Kutusu, AtaRobs Robot Takımı.

Nostaljik Oyunlar: Seksek Oyunu, Misket Turnuvası, Beş Taş, Halat çekme Yarışı, Birdir Bir Oyunu.

Spor Akademisi: Eğitsel Spor Aktiviteleri, Badminton, Basketbol

SIRADAKİ HABER