İzmir Ara tatilde teleferik keyfi

Ara tatilde teleferik keyfi

Ara tatilde teleferik keyfi

Ara tatilde teleferik keyfi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Teleferik Tesisleri, tatilde çocukların uğrak noktası haline geldi. İzmirlilerin ve şehir dışından gelen konukların yoğun ilgi gösterdiği Teleferik Tesisleri, eşsiz körfez ve baraj manzarası ve doğasıyla ile ziyaretçilere unutulmaz bir gün yaşatıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Balçova'da işlettiği Teleferik Tesisleri, tatilde ziyaretçilerin en gözde gezi noktalarından biri oldu. Bir haftalık tatili fırsat bilen İzmirliler ve şehir dışından gelen konuklar, teleferik gondoluna binerek, 4 dakikalık bir yolculukla, 432 metre yüksekliğe sahip Dede Dağı'na çıkıyor. 810 metrelik hatta yolculuk sırasında İzmir'i panoramik olarak seyretme şansına sahip olan ziyaretçiler, keyifli anlar yaşıyor. Zirvede ise eşsiz bir doğa içinde, çam ağaçlarının yeşilliğinde, tertemiz bir havada yürüyüş yaparak, tesislerden ve mesire alanından faydalanabiliyor. Mesire alanında İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin şirketi Grand Plaza A.Ş.'nin işlettiği 5 kafeterya ve kontrollü mangal hizmetinin verildiği bir et evi de bulunuyor. Ziyaretçiler, seyir terasından İzmir'i ve Balçova Barajı'nı seyrediyor. Teleferik Tesisleri'nin gözde konuğu ise çocuklar oluyor.

'DOĞAYLA İÇ İÇE'

Teleferik Tesisleri'ni ziyaret eden Ege Bostaş, "Burayı çok seviyorum. Doğayla iç içe ve bir sürü gezilecek alanı var. Burada çok güzel eğleniyorum. Küçük, bir bebek parkı bile var. Özellikle gondolla buraya çıkarken mükemmel bir manzara görüyorsunuz" dedi.
Fethiye'den İzmir'e tatil için geldiklerini ifade eden Elif Şevval Başbal ile Berrin Alışır, "Gayet güzel bir yer. Daha önce Fethiye'de hiç teleferiğe binmemiştik. Bizim için çok güzel bir deneyim oldu" diye konuştu.
İstanbul'dan tatili fırsat bilerek İzmir'e geldiğini söyleyen Nazlı Başel de "Teleferik Tesisleri çok güzel bir yer. Çok fazla yeşil alan var ve bu benim çok hoşuma gitti. Daha önce teleferiğe hiç binmemiştim uçuyormuş hissi veriyor" diye konuştu.
Kardeşiyle birlikte ilk defa ziyaret eden Aşil Tepeli ise Teleferik Tesisleri'ni çok beğendiğini belirterek "Arkadaşlarıma anlatabileceğim bir anı oldu. Bir daha gelmeyi çok isterim" dedi.
Üçüncü sınıf öğrencisi Nil Lazoğlu ise "İkinci kez Teleferik Tesisleri'ne geldim. Gondollara binmeyi çok seviyorum" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER