Kayseri ERÜ’de 'Uluslararası Kore Çalışmaları' konferansı

ERÜ’de 'Uluslararası Kore Çalışmaları' konferansı

ERÜ’de 'Uluslararası Kore Çalışmaları' konferansı

ERÜ’de 'Uluslararası Kore Çalışmaları' konferansı

KAYSERİ,(DHA)- ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi Kore Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı ile Avrasya Kore Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından '1'inci Uluslararası Kore Çalışmaları' konferansı düzenlendi.
Online olarak düzenlenen etkinliğe, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee ile akademisyenler katıldı. Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Göksel Türközü etkinliğin açılışında yaptığı konuşmasında katılımcılara teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış da yaptığı konuşmasında Üniversite olarak Kore’de birçok kurum ile işbirliği yapmaktan mutlu olduklarını söyledi. Rektör Çalış, “Erciyes Üniversitesi olarak Kore’nin birçok üniversitesi ve kurumları ile işbirliğimiz devam etmektedir. Kore çalışmaları konusunda bu bölgede merkez üniversite olmanın sevindirici olduğunu da belirtmek isterim. Üniversitemiz bünyesinde açılan Avrasya Kore Araştırma ve Uygulama Merkezi, bu bölgede Kore çalışmalarının bir üssü olmayı amaçlamaktadır Kore’den ve ülkemizden konferansa katılan tüm akademisyenlerimize değerli sunumları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee ise, Türkiye'de Kore dili eğitiminin uzun yıllara dayandığına dikkat çekerek, ERÜ Kore Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nın uzun yıllardır Kore’deki eğitim kurumları ile yakın ilişkide olduğunu söyledi.
FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER