KayseriMMO Başkanı Varol’dan Enerji Tasarrufu Haftası mesajı

MMO Başkanı Varol’dan Enerji Tasarrufu Haftası mesajı

MMO Başkanı Varol’dan Enerji Tasarrufu Haftası mesajı

MMO Başkanı Varol’dan Enerji Tasarrufu Haftası mesajı

KAYSERİ,(DHA)- MAKİNE Mühendisleri Odası (MMO) Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.
Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle mesaj yayımlayan MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, “Hem ülkemizin hem de dünyanın en önemli ihtiyacı enerjidir. Bir o kadar önemli olan enerji aynı zaman da en önemli ortak problemimizdir. Gelişen teknoloji, artan nüfus her geçen gün enerjiye olan ihtiyacı daha da artırmaktadır. Sanayileşmenin bu kadar arttığı yüzyılda yaptığım her işe enerji gerekmektedir. Teknolojinin sağladığı kolaylıklara bakılacak olursa; iş hayatımızda, evimizde, tarımda ve birçok alanda enerji çok önemlidir. Enerji kaynaklarımız sınırlıdır ve gün geçtikçe enerji için harcanan maliyet artmaktadır. Ülkemiz de enerji politikaları oluşturularak kendi enerji potansiyeline uygun teknoloji ve projeler geliştirerek enerjide dışa bağımlılığı azalmak için çalışmalar yapılmaktadır. Ancak bu çalışmalar tek başına yeterli değildir” diye konuştu.
Sözlerini sürdüren Varol, şöyle konuştu: “Hepimizin bildiği gibi enerji tasarrufu, enerjinin akıllıca kullanımı ile kayıpların en aza indirilmesi, aynı iş için daha az enerji kullanılması demektir. Yani toplumun bilinçlenmesi ile bir ailede başlayan enerji tasarrufu, hem aile hem ülke ekonomisine fayda sağlayacaktır. Gelecek nesillere yaşanabilir bir Dünya bırakabilmek için, hem ailemizin hem de ülkemizin ekonomisine katkı sağlayabilmek için savurganlığı bir kenara bırakıp enerji tasarrufu konusunda bilinçli olmalı ve ona göre davranmalıyız.”
FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER