KonyaKonya Büyükşehir Belediyesi, eski holding binasını yıkıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, eski holding binasını yıkıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, eski holding binasını yıkıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, eski holding binasını yıkıyor

Mehmet IŞIK/KONYA,(DHA)- KONYA Büyükşehir Belediyesi, şehirde uzun yıllardır atıl vaziyette bulunan ve tehlike arz eden bir binanın daha yıkımını gerçekleştiriyor. Musalla Bağları Mahallesi’nde bulunan eski bir holdinge ait olan binada yıkım için çalışmaları başladı.
Konya’daki sorunlu alanlara müdahale etmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi, 1990'lı yıllarda faaliyet gösteren ve yıllardır kullanılmayan eski bir holdinge ait binanın yeteri kadar dayanıklı olmadığının ve kullanıma uygun olmadığının tespit edilmesinin ardından yıkılmasına karar verdi. Bina ve çevresinde ekipler tarafından alınan güvenlik önlemlerinin ardından söküm çalışması başlarken yıkım çalışmaları Kurban Bayramı sonrası gerçekleştirilecek.
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay, yine atıl vaziyette duran ve tehlike arz eden Alaaddin Caddesi’ndeki eski 2'nci Ordu Komutanlığı binasının yıkımı gerçekleştirilirken; geçtiğimiz yıl da atıl durumdaki Teksas Gazinosu olarak bilinen eski bina ile Meram Tavusbaba bölgesinde opera olarak bilinen bina da kamulaştırılarak yıkılmıştı.
FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER