Derik Derik’te 1423 öğrenci yetenek taramasından geçirilecek

Derik’te 1423 öğrenci yetenek taramasından geçirilecek

Derik’te 1423 öğrenci yetenek taramasından geçirilecek

Derik’te 1423 öğrenci yetenek taramasından geçirilecek

Emrullah KARAKAŞ/DERİK(Mardin), (DHA)- MARDİN'in Derik ilçesinde, Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında 1423 öğrenciye 3 gün sürecek yetenek taraması çalışmalarına başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından imzalanan protokol gereği Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri ve spor uzmanları ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nden görevli beden eğitimi öğretmenleri okullarda sporcu yetenek taramasına başladı. İlçe Gençlik ve Spor Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu'nda 3 gün sürecek taramada boy-kilo, oturma yüksekliği, kulaç uzunlığı, esneklik, dikey sıçrama, topu fırlatma, çeviklik, pençe kuvveti ve 20 metre sürat koşusuyla öğrenciler değerlendirilecek.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Dursun, "Bu çalışmalardan sonra yetenekli öğrencilerin isimleri bize gelecek ve biz de buradan spor salonumuzda branşlarını geliştirebilmeleri için antrenmanlarını yapacağız ve daha sonra o öğrencilerimizi kulüplerimize ve merkezlerimize yönlendireceğiz” dedi.


FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER