Akdeniz Toroslar'ın yayla yolları sezona hazırlanıyor

Toroslar'ın yayla yolları sezona hazırlanıyor

Toroslar'ın yayla yolları sezona hazırlanıyor

Toroslar'ın yayla yolları sezona hazırlanıyor

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de, Toroslar Belediyesi, temizlik hizmetinin yanı sıra yol ve çevre düzeni konusunda yürüttüğü çalışmaları hem merkezde hem yüksek kesimlerdeki kırsal mahallelerde sürdürüyor. Yaz aylarında yoğun nüfus artışının yaşandığı yaylalarda vatandaşların ulaşım konusunda sorun yaşamaması amacıyla aralıksız süren çalışmalar kapsamında tespit edilen eksiklikler de giderilerek yeni yollar hizmete sunuluyor.
Hasat zamanı öncesinde kış şartları nedeniyle tahrip olan bahçe yollarını da bakım ve onarımdan geçiren belediye bu kapsamda; Çelebili, Ayvagediği, Kepirli ve Musalı Mahalleleri'nde yeni yol açma ve düzenleme, Darısekisi Mahallesi'nde de taş duvar örme çalışmaları yaptı.
Toroslar'ın daha güzel yollara kavuşması için yol yapım çalışmalarının ihtiyaç duyulan tüm mahalle ve sokaklarda devam edeceğini belirten Başkan Yılmaz; "Hayata geçirdiğimiz hizmetlerle ilçemiz hızla gelişip büyürken, hemşerilerimizin daha konforlu ve güvenli yollarda seyahat etmeleri için yeni yol açım, asfaltlama, kilit parke yol ve kaldırım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Hizmetleri, önem ve aciliyet sırasına göre değerlendirerek en kısa sürede yerine getiriyoruz. Yaz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte ekiplerimiz, yaylalarımızda da çalışmaları tamamlamak adına büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Yenilenen yollarımız, hemşerilerimize hayırlı olsun" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER