Merkez ‘Çoraptan Bebek, Oyuncak Yapım Kursu’nu başarıyla bitiren kadınlar katılım belgelerini aldı

‘Çoraptan Bebek, Oyuncak Yapım Kursu’nu başarıyla bitiren kadınlar katılım belgelerini aldı

‘Çoraptan Bebek, Oyuncak Yapım Kursu’nu başarıyla bitiren kadınlar katılım belgelerini aldı

‘Çoraptan Bebek, Oyuncak Yapım Kursu’nu başarıyla bitiren kadınlar katılım belgelerini aldı

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi ile Mersinden Kadın Kooperatifi’nin işbirliğinde yürütülen ‘Evimiz Atölye Projesi’ kapsamında düzenlenen ‘Çoraptan Bebek, Oyuncak Yapım Kursu’nu başarıyla tamamlayan 51 kadın, katılım belgelerini aldı.
Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gönüllüler Şube Müdürlüğü ile Mersinden Kadın Kooperatifi’nin işbirliğinde yürütülen ‘Evimiz Atölye Projesi’ kapsamında düzenlenen ‘Çoraptan Bebek, Oyuncak Yapım Kursu’na katılan ve eğitimlerini başarı ile tamamlayan 51 kadına katılım belgeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer tarafından verildi. 5 hafta boyunca gönüllü eğitmenler tarafından verilen eğitimlerde kadınlara mali kaynak yaratılması amaçlandı.
Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları etkinlikte açık havada ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ettiklerini vurgulayarak, kadınların çoraptan yaptıkları oyuncakları Büyükşehir Belediyesi olarak temin edip çocuklara ulaştıracaklarını belirten Seçer, “Burada 51 kardeşim var. Bunlar oyuncak yapımı konusunda eğitmenlerimizden bu işi öğrendiler ve yapmaya başladılar. Biz de bunları kooperatifle işbirliği yaparak sizlerden alıp çocuklarımıza çok değerli bir hediye olarak sunacağız. Hediyenin değeri onun parasal değerinde değil onun anlamında. Bir emek vermiş kadınlarımız. Burada hep meşakkatli hayat yaşayan, emek eden kadınlar var. Sizlerin hayatı öyle çok rahat değil, bunların farkındayız. Sizin yaptığınız her işin de değeri çok farklı. Belediye olarak bu oyuncaklardan edineceğiz. Bunları çocuklarımıza çok büyük mutlulukla dağıtma imkânı bulacağım” diye konuştu.
Başkan Seçer, projede emeği geçenlere, Mersinden Kadın Kooperatifi’ne, katkı veren mahalle muhtarlarına ve Büyükşehir çalışanlarına teşekkür ederek, şunları söyledi:
“Bu ilk ve son olmamalı. Kadınlara önem veriyoruz. Anlayış olarak böyle. Çocukları çok seviyoruz, çok önem veriyoruz. Kadın-çocuk bunlar birbirinden ayrılmayan bir bütün, bunu da biliyoruz. Hepimizin ailesi var. Çocuk sahibiyiz. Ben de babayım. Eşim de bir anne. Annelik-babalık duygularını taşıyoruz. Onun için sizin yerinize kendimizi koyabiliyoruz, anlayabiliyoruz. Bu önemli. İnşallah çok daha güzel işler yapacağız bu güzel şehrimizde.”
Eğitimlerini tamamlayan kadınlar katılım belgelerini alırken, çocukları da Etkinlik ve Sanat Merkezi’nde dolu dolu bir gün geçirme fırsatı elde etti. Başkan Seçer ve Meral Seçer de eğitim alan kadınların çocuklarına hikaye kitapları ve aile oyunlarından hediye etti. Seçer son olarak ise Survivor Kafe’de vakit geçiren çocukları da selamlayıp, Meral Seçer ile birlikte hikaye kitabı ve aile oyunlardan armağan etti.
FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER