YenişehirMersin, TÜBİTAK’tan sürdürülebilir projelerde tam destek aldı

Mersin, TÜBİTAK’tan sürdürülebilir projelerde tam destek aldı

Paylaş
Mersin, TÜBİTAK’tan sürdürülebilir projelerde tam destek aldı

Mersin, TÜBİTAK’tan sürdürülebilir projelerde tam destek aldı

MERSİN, (DHA)-MERSİN’DE TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı’nda Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütücülüğünde gerçekleşecek olan ‘Herkes İçin Daha İyi Bir Yaşam, Sürdürülebilir Bir Gezegen’ adlı proje TÜBİTAK tarafından desteklenirken 50 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor

Haberin Devamı

Proje yürütücülüğünü Nida Akceviz Ova, Proje Uzmanlığını Mustafa Hüseyin Keser’ in yaptığı olan ‘Herkes İçin Daha İyi Bir Yaşam, Sürdürülebilir Bir Gezegen’ adlı proje şenliği Kasım ayında Yenişehir Belediyesi Fuar alanında Yenişehir Belediyesi, Yenişehir İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü iş birliği ve ortak protokolleriyle gerçekleştirilecek.

Proje Uzmanı Mustafa Hüseyin Keser; projenin, sürdürülebilir çevre, bilim ve teknoloji konularındaki araştırmaları, bu alanlarda geliştirilen araçların işleyişini ve bu teknolojilere dayalı bilimsel bilgiyi toplumun her düzeyine uygun etkinliklerle aktarımını hedeflediğini belirterek, "Bilim ve Toplum Projeleri Destekleme Programı tarafından belirlenen Yeşil Mutabakat'ın öncelikli konu başlıkları olan 'İklim değişikliği, çevre ve biyoçeşitlilik, temiz erişilebilir güvenli enerji, sürdürülebilir tarım, sürdürülebilir akıllı ulaşım' alanları, projemizde her biri için planlanmış etkinlikleri ve atölyeleri içermektedir. Bu etkinlikler, bu önemli konuları toplumun geniş kesimlerine bilimsel temellere dayalı bir şekilde iletmeyi ve gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Yenişehir Belediyesi fuar alanında Kasım ayında 3 gün boyunca yapacağımız şenlikte hedef kitlemizde bulunan 2 bin okul öncesi dönem öğrencisi, 4 bin ilkokul öğrencisi, 10 bin ortaokul öğrencisi, 11 bin lise ve dengi okullar öğrencisi, 10 bin üniversite öğrencisi ve 12 bine yakın diğer vatandaşlarımızı projemiz vasıtasıyla atölye, sergi, gösteri, söyleşi, bilim ve sanatla buluşturacağız. Şenliğimizde 3 gün boyunca toplam 27 atölye lideri tarafından 102 atölye çalışması ve 2 söyleşi gerçekleştirilecektir. Katılımcı sayısının 50 bin kişiyi bulması bekleniyor" diye konuştu. (DHA)

Haberin Devamı

FOTOĞRAFLI