YenişehirYenişehir Belediyesi 19 Mayıs’ta şehir korteji düzenledi

Yenişehir Belediyesi 19 Mayıs’ta şehir korteji düzenledi

Paylaş
Yenişehir Belediyesi 19 Mayıs’ta şehir korteji düzenledi

Yenişehir Belediyesi 19 Mayıs’ta şehir korteji düzenledi

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de Yenişehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Motosiklet Federasyonu Mersin İl Temsilciliği, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle motosikletli ve meşaleli şehir korteji düzenledi.

Haberin Devamı

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi önünde buluşan onlarca motosikletli, saat 19.19’da meşaleler ve müzikler eşliğinde şehir turuna başladı. Motosikletliler, belirlenen güzergah boyunca şehir merkezinde dolaşarak bayram coşkusunu Mersin halkıyla paylaştı.

Yenişehir halkı, korteji büyük bir coşkuyla karşıladı. Vatandaşlar, güzergah boyunca balkon ve pencerelerinden Türk bayrakları sallayarak ve alkışlarla motosikletlilere destek verdi. Özellikle çocukların ve gençlerin ilgisi, kortejin enerjisini daha da artırdı.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemine değinerek, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği bu özel günü, gençlerimizle ve halkımızla birlikte coşkuyla kutladık. Bu tür etkinliklerle, milli bayramlarımızın ruhunu yaşatmaya devam edeceğiz" dedi.

Haberin Devamı

Özyiğit, etkinliğe katkı sağlayan tüm kurumlara ve katılımcılara teşekkür etti. (DHA)

FOTOĞRAFLI