Marmaris Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay: Hayatın her alanında kadınların aktifleşmesi sosyalleşmesi oldukça önemlidir

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay: Hayatın her alanında kadınların aktifleşmesi sosyalleşmesi oldukça önemlidir

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay: Hayatın her alanında kadınların aktifleşmesi sosyalleşmesi oldukça önemlidir

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay: Hayatın her alanında kadınların aktifleşmesi sosyalleşmesi oldukça önemlidir

MARMARİS (Muğla), (DHA) - MUĞLA'nın Marmaris ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Kent Konseyi Kadın Meclisi'ndeki konuşmasında, kadınların hayatın her alanında daha aktif olmasının tüm topluma olumlu katkı sunacağının bilincinde olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirtip, "Gelecekteki çalışmalarımızı da buna göre planlıyoruz. Çünkü kadının olduğu yerde her zaman kalite biraz daha yukarı çıkıyor. Hayatın her alanında kadınların aktifleşmesi sosyalleşmesi oldukça önemlidir" dedi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin aylık toplantısına katıldı. Toplantıda aralık ayının emekçi kadını belgesini Marmaris Belediyesi Temizlik ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Suzan Zift'e, Ocak ayının emekçi kadın belgesini de Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nden Ayşe Uşar'a takdim eden Oktay, “Kadınların hayatın her alanında olmasını önemsiyoruz" dedi.

'KADINLAR AKTİF OLMALI'
Kadınların hayatın her alanında daha aktif olmasının tüm topluma olumlu katkı sunacağının bilincinde olarak çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Başkan Oktay, "Gelecekteki çalışmalarımızı da buna göre planlıyoruz. Kadına dair her türlü desteği vermekle yükümlüyüz. Çünkü kadının olduğu yerde her zaman kalite biraz daha yukarı çıkıyor. Hayatın her alanında kadınların aktifleşmesi sosyalleşmesi oldukça önemlidir. O yüzden sizlerin bu çalışmaları ve bu çalışmaları çoğaltmanız çok kıymetlidir. Davetleri için Kent Konseyi Kadın Meclisi'ne teşekkür eder, başarılarıyla adlarından söz ettiren tüm kadınlarımızı tebrik ederim" diye konuştu.

'HER DAİM VATANDAŞIN YANINDAYIZ'
Marmaris'in çok uzun süredir sıkıntılarla baş etmeye çalıştığını ifade eden Belediye Başkanı Oktay, "Önce bir İngiliz tur operatörünün iflası, ardından pandemi, geçtiğimiz yıl yaşadığımız büyük yangın, yangının ardından olacağı çok belli olan sel ve bu hafta başında 80-90 yaşındaki büyüklerimizin bile görmedik dediği dolu felaketi yaşadık. Marmaris Belediyesi olarak üzerimize düşeni her zaman hatta fazlasıyla yerine getirmenin mücadelesinde bulunduk. Birim müdürlerimizle ve emekçi kardeşlerimizle birlikte her daim vatandaşımızın yanında olmaya özen gösterdik. Maalesef ki biz bu olumsuzluklarla uğraşırken bizi farklı farklı gündemlere çekmeye çalışanlar oldu" diye konuştu.

'BEN BU KENTİN BİREYİYİM'
Konsantrasyonlarını ve motivasyonlarını tamamen işlerine odakladıklarını belirten Başkan Oktay, şunları söyledi:
"Çünkü Marmaris halkı bu görevi bize verdi. Farklı farklı girişimlerle başka yerlere çekmeye çalışılsa da biz bu halkın güvenine hiçbir zaman zarar getirecek bir anlayış içerisine girmedik, böyle bir şeye girmeyiz, böyle bir şeyi aklımızın ucundan dahi geçirmeyiz. Ben şu anda belediye başkanıyım ama her şeyden önce ben bu kentin bir bireyi, yaşayanı, vatandaşıyım ve bu topraklara ait birisiyim. Tüm motivasyonumuz bu kentin sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde bir gelişimini sağlamaktır. Tüm kurumlarla birlikte maksimum uyumu yakalamak ve birlikte hareket edebilme kabiliyetini mümkün olduğu kadar yukarıya çekmeye çalışıyoruz. Çünkü bunu başardığımız taktirde birçok sorunu aşmamız çok daha kolaylaşıyor."
Oktay, toplantıya katılan kadınların sorularını da yanıtladı.

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER