Sivas Başkan Bilgin, inşaat sektörü temsilcileri ile buluştu

Başkan Bilgin, inşaat sektörü temsilcileri ile buluştu

Başkan Bilgin, inşaat sektörü temsilcileri ile buluştu

Başkan Bilgin, inşaat sektörü temsilcileri ile buluştu

SİVAS, (DHA) - SİVAS Belediye Başkanı Hilmi Bilgin "Şehrimizi birlikte yönetiyoruz" başlıklı istişare toplantıları kapsamında kentteki mimar, mühendis ve inşaat sektörü temsilcileri ile bir araya geldi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın(STSO) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Başkan Bilgin’in yanı sıra; STSO Başkanı Mustafa Eken, Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu ve Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.
Toplantıda konuşan STSO Başkanı Mustafa Eken, "Sivas’ın ve Türkiye’nin damarı mühendislik, mimarlık ve inşaat sektörüdür. Bu sektörde yaşanan sıkıntılar, problemler odamıza geldiği zaman bizler de sizlere iletiyoruz. Sizlere de teşekkür ediyorum. Ne zaman bir talep ile gelsek yardımcı oldunuz. Oda olarak sektör temsilcileri ile toplantı yapma kararı aldık. İlkini de mühendis, mimar ve inşaat sektörü temsilcileri ile yapıyoruz. Kendi aramız da aile toplantısı yapıyoruz, mühim olan Sivas’ı hak ettiği yere hep beraber getirmek. Başkanımızın da geldiği günden beri tek derdi ‘ortak akıl ve istişare’ bugün de burada en güzel örneğini görüyoruz" ifadelerini kullandı.
Ortak akıl ve istişarenin önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise; "Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu şehri ortak akıl ve istişare kültürü ile yöneteceğimizi söylemiştik. Bugün de söylediğimiz gibi istişare kültürü ile yönettiğimizi, yaptığımız çalışmalar ile görebiliyorsunuz. Sivas Belediyesi olarak özelde biz, geneldeyse kamu adına işlem yapan herkesin ortak bir hedefi, ortak bir kaygısı var. Eğer kişi dert sahibi ise temsil ettiği makamı millete hizmet makamı olarak görüp o bölgeyi nasıl geliştirebiliriz, nasıl ileriye götürebiliriz amacıyla hizmet etmesi gerekiyor. Bizim de Sivas Belediyesi olarak önceliğimiz; bu şehri ileriye götürecek, bu şehirde üretimi istihdamı artıracak ve bu şehre kimlik katacak, vizyon verecek projeleri hayata geçirmek" dedi.
"Bugüne kadar bu şehir için taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun" diyen Bilgin, "Bizler bu şehri emanet olarak görüyoruz. Derdimiz de, emanete sahip çıkmak ve daha ileriye götürmek. Dünya şimdi yürümüyor, aksine koşarak ilerliyor. Bizler de koşan bu dünyada şehrimizi daha ileriye nasıl götürürüz bunun derdindeyiz. Bunu yaparken de şehirde yaşayan her bir ferdi, her sektörü, tüm STK’ları paydaşımız olarak görüyoruz. Asla ‘ben yaptım oldu’ anlayışı ile değil yapacağımız işi ‘nasıl yaparsak daha doğru olur’ diyerek ve bunu da bu tip toplantılarla farklı kesimler ile hatta mahallelere inerek hemşehrilerimizi dinleyerek doğruyu bulmaya ve yapmaya gayret ediyoruz" diye konuştu.
Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER