Trabzon Trabzon’lu çocuklar İstanbul’dan birincilikle döndü

Trabzon’lu çocuklar İstanbul’dan birincilikle döndü

Trabzon’lu çocuklar İstanbul’dan birincilikle döndü

Trabzon’lu çocuklar İstanbul’dan birincilikle döndü

TRABZON,(DHA)- İSTANBUL’da düzenlenen 5’inci Uluslararası Çocuk Şenliği Festivali'ne Trabzon'dan katılan Akçaabat Akpınar Ortaokulu Folklor ekibi, 'Halk Oyunları Yarışması’nda 1’inci oldu. Yarışmaya sıkı bir şekilde hazırlandıklarını belirten ekip eğitmeni Serkan Ecevit Tarım, "Çocuklarımız marifetli olunca başarı geldi’’ dedi.


Sarıyer Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği Uluslararası 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Şenliği Festivali gerçekleşti. Festival kapsamında düzenlenen ve 9 ülkeden takımların katıldığı ‘Halk Oyunları Yarışması’nda, Trabzon’u temsil eden Akçaabat Akpınar Ortaokulu Folklor ekibi, sergilediği performansla 1’inci seçildi.
‘HORON GENLERİNDE VAR’

Akçaabat Akpınar Ortaokulu Folklor ekibi eğitmeni Serkan Ecevit Tarım, horun ve kemençenin çocukların genlerinde var olduğunu belirtti. Tarım, "Yarışmaya sıkı bir şekilde hazırlandık. Bölgemiz, halk oyunları alanında tanınan bir bölge. Çocuklarımızın genlerinde horon ve kemençe var. Bunu da sıkı bir çalışmayla birleştirdiğimizde başarı geldi" diye konuştu.

Yarışmada ayrıca Van ekibi 2’nci, Diyarbakır ekibi ise 3’üncü oldu.

SIRADAKİ HABER