AltınovaAltınova Belediye Başkanı Oral: Saygı ve özlemle anıyoruz

Altınova Belediye Başkanı Oral: Saygı ve özlemle anıyoruz

Altınova Belediye Başkanı Oral: Saygı ve özlemle anıyoruz

Altınova Belediye Başkanı Oral: Saygı ve özlemle anıyoruz

Özgür YILDIZ/YALOVA,(DHA)-YALOVA'da Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83’üncü yıldönümünde özlem, minnet ve saygıyla bir kez daha anıldığını ifade etti.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 10 Kasım nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Mesajda Atatürk’ün; ilkeleriyle, düşünceleriyle Türk Halkının kalbinde yaşadığını söyledi. Başkan Dr. Metin Oral, “Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet egemenliğine inanmış, çağdaş demokrasinin en geniş anlamda temellerini atmıştır. O bakımdan kendisini, yaptıkları karşısında minnetle anmak görevimizdir” dedi.

Atatürk’ün dahi bir asker ve eşsiz bir devlet adamı olduğunu söyleyen Başkan Oral, “Atatürk, Türk Milleti’nin kaderini değiştirmekle kalmayıp kazandığı Kurtuluş Savaşı ve gerçekleştirdiği devrimlerle dünyanın mazlum milletlerine de yol gösterici olmuştur. Atatürk, muhteşem eseri olan bağımsız ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti ile bütün dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Atatürk’ün, çağdaş düşüncelere dayalı, gelişmeye, yükselmeye ışık tutan görüşlerini içtenlikle benimseyerek uygulamak, milletimiz için vazgeçilmez ve değişmez bir ilkedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışın 83’üncü yıldönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER