ZonguldakVali Tutulmaz: 15 gün önce 80'lerde olan vaka sayıları 225'e çıktı

Vali Tutulmaz: 15 gün önce 80'lerde olan vaka sayıları 225'e çıktı

Vali Tutulmaz: 15 gün önce 80'lerde olan vaka sayıları 225'e çıktı

Vali Tutulmaz: 15 gün önce 80'lerde olan vaka sayıları 225'e çıktı

Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK Valisi Mustafa Tutulmaz, kentte vaka sayılarının yükselişte olduğunu belirterek, "Dünyadaki ve ülkemizde başlayan artışlar, ağır ağır kentimizde de yükselmeye başladı. Güncel vaka sayıları 225. Bundan 15 gün önce 80'li rakamlara kadar düşmüştük" dedi.

Zonguldak Valiliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Programa, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, kurum müdürleri ve gazeteciler katıldı. Zonguldak Valisi Tutulmaz, 2021 yılında Zonguldak'ın yatırımlarla gündeme geldiğini ancak pandeminin gölgesinde geçen bir yıl olduğunu söyledi. Koronavirüs salgını sürecinde zaman zaman sıkıntılar da yaşadıklarını anlatan Vali Tutulmaz, "Artışlar ve azalışlarda olsa yeniden bir artış eğilimine başladı vaka sayıları. Dünyadaki ve ülkemizde başlayan artışlar ağır ağır kentimizde de yükselmeye başladı. Güncel vaka sayıları 225. Bundan 15 gün önce 80'li rakamlara kadar düşmüştük. Yeniden bir artış eğilim var. Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz ve uyarıyoruz" dedi.

Vali Tutulmaz, Filyos bölgesinde yapılan yatırımlarla bölgede önemli bir istihdamın hedeflendiğini söyledi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın imar çalışmalarının da bölgede devam ettiğini anlatan Vali Tutulmaz, "Filyos vadisi bölgesinde imar çalışmaları yapılıyor orada çarpık bir yerleşme olmaması için. Yine o bölgede temiz su için çalışmalar devam ediyor. Enerji alanında doğalgaz bu bölgenin önemli gelişim imkanlarını sağlayacak. TPAO şu anda doğalgaz işleme tesisi çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiriyor" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER