Önceki Fotolar

Yeşil çayın bu faydalarını biliyor muydunuz?

Yeşil çay hayatımıza girdiğinden beri genellikle zayıflamaya yardımcı bir çay olarak biliniyor ve bu amaçla tüketiliyor. Oysa yeşil çayın faydaları düşündüğümüzden de çok...

17 Nisan 2019, Çarşamba 10:06
A A
8. GÖZLERİNİZDEKİ ŞİŞKİNLİKLERİ İNDİRİN

8. GÖZLERİNİZDEKİ ŞİŞKİNLİKLERİ İNDİRİN


Genellikle gözlerdeki şişkinlikleri indirmek için salatalık kullanılıyor olabilir ancak kullanılmış çay poşetleri de aynı sonuçları verir. Soğumasını bekledikten sonra gözlerinizin üzerine koyun.


9. SAÇINIZI TEMİZLEYİN, DURULAYIN VE BAKIMINI YAPIN

Yeşil çay saçınızın en iyi arkadaşıdır desek yanlış olmaz. Yeşil çay poşetlerini suya batırın ve kendinize kolay bir saç maskesi hazırladınız bile! Yeşil çayı kendinize bir şampuan yapmak için bile kullanabilirsiniz.

10. KIRIŞIKLIKLARI VE YAŞLANMANIN ETKİLERİNİ AZALTIN

10. KIRIŞIKLIKLARI VE YAŞLANMANIN ETKİLERİNİ AZALTIN

Yeşil çay, antioksidanları sayesinde yaşlanmanın etkilerine de yardımcı olabilir. Bir kağıt havluyu yeşil çayın içine batırın ve yüzünüze uygulayın. Moda ikonu Norma Kamali bunun işe yaradığına dair yemin ediyor!


11. HALINIZDAKİ LEKELERİ TEMİZLEYİN

Halınızdaki lekelerle savaşamayacağınızı düşünüyorsanız, o zaman açıkça yeşil çayın gücünü küçümsüyorsunuz. Tek yapmanız gereken nemli yeşil çay yapraklarını lekerin üzerine koymak ve bir süre durduktan sonra süpürmektir. Çay yaprakları tozu ve kiri çekerek temizliği kolaylaştırır.


Kaynak: Hürriyet/Mahmure

Sıradaki haber yükleniyor...