Yeşil gözlüler için 10 makyaj tüyosu

Yeşil gözlüler için makyaj önerileri... Yeşil gözlülerin en çok merak ettiği konularıdan biri. Yeşil gözü ortaya çıkaran far renkleri ten rengine göre değişiklik gösterse de genel olarak yeşil gözlülere yakışan renkler aşağı yukarı benzerdir. Yeşil göz için far paleti önerilerine bakmadan önce yeşil göze yakışan far renklerine ve yeşil göz için makyaj önerilerine bir bakmakta yarar var. Biz yeşil göz makyaj örneklerini paylaşacağız, size kalan aralarından birini seçip güzelleşmekte. İşte yeşil gözlüler için 10 makyaj tüyosu!

27 Ağustos 2020, Perşembe 11:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Göz kalemi ya da eyeliner seçerken

Göz kalemi ya da eyeliner seçerken

Yeşil gözlüyseniz siyah göz kalemi ya da eyelinerlardan uzak durmalısınız. Kahverengi ve gri tonları bakışlarınızı yumuşatacak ve kullanacağınız far renkleriyle çok daha hoş bir uyum sağlayacaktır. Ayrıca daha doğal bir görünüm için, rimelinizin de kahverengi tonlarında olmasına özen göstermelisiniz.

 Gümüş pırıltılardan uzak durun

Gümüş pırıltılardan uzak durun

Yeşil gözlerinize yapabileceğiniz en büyük kötülük, Gümüş pırıltılar kullanmak olacaktır. Yeşil ve kahve tonlarındaki farlarla muhteşem uyum sağlayacak olan altın ve bakır pırıltılar, size çok daha fazla yakışacaktır. Ayrıca Gümüş tonları bakışlarınızı doğallıktan uzaklaştıracağı gibi, donuklaşmalarına da neden olacaktır.

 Bej tonlarını da bir değerlendirin

Bej tonlarını da bir değerlendirin

Yeşil gözlü kadınlara bej tonlarında farlar çok yakışır. Hem gündüz hem gece kullanabileceğiniz hoş bir makyaj için bej renkler, kahverengi farlardan çok daha uygundur. Ayrıca kullanacağınız ışıltılı bejler gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.

 Uygulamaya gelince

Uygulamaya gelince

Eğer iri gözlüyseniz, koyu far tonlarını göz kapaklarınızın ucuna doğru, açık tonları da dibine doğru uygulamalısınız. Eğer göz kapaklarınız düşükse bunun tam tersini yapabilirsiniz. Göz kalemi konusunda da siyahtan uzak durmanız gerektiğini söylemiştik. Çikolata kahve veya gri tonlarında bir göz kalemi ya da eyeliner tercih edebilirsiniz. Ayrıca gözünüzün altına uygulayacağınız altın, kahverengi ya da gri tonlarında bir kalem, göz renginizi belirginleştirmenizi sağlayacaktır.

 Dumanlı göz makyajı

Dumanlı göz makyajı

Toprak tonları, kırmızı, pembe, mor ve mürdüm tonları buğulu göz makyajı için yeşil göze yakıştırdığımız renkler. Koyu, dumanlı bir göz makyajı için sen siyah ve gri tonlar yerine mürdüm ya da toprak tonlarını kullanabilirsin.

  Göz renginizle aynı tondan kaçının

Göz renginizle aynı tondan kaçının

Yeşil göze yeşil makyaj yapmak istediğinde gözünün tonunda far kullanmamalısın. Gözünün tonundan açık ya da koyu yeşiller, grinin yeşil tonları, metalik gri, gümüş tonlarına yönelebilirsin. Kahve ve toprak tonları da yeşil göze iyi giden farlardır.


 Gözlük çerçevesini atlamayalım

Gözlük çerçevesini atlamayalım

Yeşil gözleriniz için gözlük kullanıyorsanız gözlerinizi öne çıkarmak için gözlüğünüzün çerçevesine ve rengine dikkat edin. Bej ve kahverengi gibi doğal tonlara sahip çerçeveleri tercih edin veya sadece camları olan veya tamamen şeffaf bir çerçeve seçin. Böylece, gözlerinizin rengi çerçevenin rengiyle örtülmeyecek ve bakışlarınız etkileyici olacaktır!


 Koyu bir yeşilse

Koyu bir yeşilse

Koyu yeşil gözler için makyaj, en az kozmetik setiyle yapılmalıdır, çünkü irisin kendisi gibi zengin bir renk tonu, herhangi bir kızın imajında ​​büyük bir vurgudur. Gözleri cam şişe veya zümrüt renginde olan genç bayanlar, vurgulayıcı, siyah rimel ve uzatma efektli veya kirpiklere hacim vermenin etkisi olan bir kozmetik setine uygundur. Eyeliner, hem sıvı hem de kontur kalemi şeklinde herhangi bir temelde olabilir.


 Peki ya hangi ruj?

Peki ya hangi ruj?

Pembe, yavruağzı ve bordo gibi renklerdir. Bu üç renk, gözleri daha fazla vurgular. Bu yüzden değişik renklere yönelmemek gerekir. Kahverengi ve kırmızı gibi renkler yeşil gözler için çok kullanılmaz. Kırmızı renk sadece özel gecelerde tercih edilmelidir. Kahverengi, yeşil göze hiç gitmeyecek bir ruj rengidir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kalıcı ojenin avantajları ve dezavantajları