Yeşilçam'ın Gamzeli Güzeli Bahar Öztan: Bizi unuttular

Yumurtalık kanserine yakalanıp geçirdiği ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Bahar Öztan, önceki gün Akmerkez’deydi.  

19 Ocak 2017, Perşembe 10:14
A A

Kötü günleri geride bıraktığını belirten oyuncu, “Bizi unuttular” diyerek dizi ve film yapımcılarına sitem etti

Setlere dönmek istediğini de söyleyen Öztan, “Diziler çekiliyor, ama bizleri arayan yok” dedi.

BAHAR ÖZTAN KİMDİR?

BAHAR ÖZTAN KİMDİR?

Yeşilçam’ın güzel oyuncularından, gamzeli güzel olarak bilinen Bahar Öztan kimdir? Hayatı, filmleri ve diğer ayrıntılar haberimizde.

Yeşilçam’ın güzel oyuncularından Bahar Öztan 11 Ağustos 1962 yılında dünyaya gelmiştir. Kendisini birçok filmde izlemiş, güzelliğini ve gamzelerini hafızasına kazımış ama ismini tam olarak bilmeyen yeni nesil için gizemli bir oyuncu Bahar Öztan.

Bahar Öztan’ın babası memur Arif Cerrahoğlu, annesi Aysel Hanım’ın 2 kız, 2 erkek çocuğunun en büyüğüdür. İstanbul’da büyüdü. Bahar Öztan İlkokulu İskenderun’da, orta ve liseyi İstanbul’da okudu.

İlk olarak 1970 yılı sonlarında bir şampuan reklamında oynayarak sektöre girdi. Ardından Başak Gürsoy ajansına kayıt oldu. Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlarda ve Elidor Reklamı gibi birçok reklam filmlerinde oynadı. Reklam filmleri birbirini izledi. 30’u aşan reklam arasında en çok akılda kalan Hulusi Kentmen’le oynadığı Lezzo reklamı oldu.Bahar Öztan, 1972 yılında yönetmenliğini Osman Seden’in yaptığı ve Cüneyt Arkın, Hale Soygazi, Seyyal Taner’in başrolde oynadığı “Mahkum” adlı sinema filmi ile oyunculuğa başladı.

Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli lakaplı Bahar Öztan, 1980 yılında yönetmenliğini Aram Gülyüz’in yaptığı “Şaşkın Milyoner” filminde Enver Demirkan, Abdullah Şahin, Ahu Tuğba, Bülent Kayabaş, Aydemir Akbaş, Hulusi Kentmen ile birlikte oynadı.

1982 yılında senaryosunu Safa Önal ile Memduh Ün’ün yazdığı, yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı “Doktor Civanım” adlı sinema filminde Kemal Sunal, Ayşen Gruda, Ali Şen, Reha Yurdakul ile birilikte oynadı.

İlk kez 1987 yılında İzmir Fuarı’nda Bülent Ersoy’la halk konserlerinde ve Seda Sayan kadrosunda şarkıcılık yapmaya başladı. Melahat Pars gibi hocalardan Türk Sanat Müziği dersleri aldı. Daha sonra da yurtiçi ve yurtdışı sahne çalışmaları 1993 yılına kadar devam etti. Almanya konserinde Yavuz Çolak ile tanıştı.

Kemal Sunal ve İlyas Salman’la birçok komedi filminde oynadı.

1989 yılında Bodrum Yalıkavak’ta deniz kenarında bulduğu arsayı satın alan Bahar Öztan’ın apart bina inşaatı 1991’de bitti. Bitişikteki 15 odalı binayı da alıp, Spring Otel adıyla turizme atıldı. 1991 yılında Bodrum Yalıkavak’ta butik otel Spring Otel’i işletmeye başladı. Daha sonra oteli kiraya verdi ve 1999 yılında Bodrum’a yerleşti ve “Prens Prenses” adında bir kreş açarak işletmeye başladı.

1980 yılında ilk evliliğini yaptı 2 yıl sonra boşandı. 2 defa evlenen Bahar Öztan, ikinci evliliğini 1993 yılında Yavuz Çolak adında bir mimar ile yaptı, 2008 yılında boşandı. 1996 yılında Yiğit adında bir oğlu oldu

2001 yılında Amerika’ya giderek Miami’ye yerleşti. Amerika ve Bodrum’da uzun süre yaşayan Bahar Öztan, 2007 yılında tekrar İstanbul’a yerleşti.  

2007 yılında başrolünde Burak Kut’un oynadığı “Aşk Kapıyı Çalınca” adlı televizyon dizisinde Bahar Öztan, Burak Kut’un annesi Nilgün Zeybek karakterini canlandırdı.

2008 yılında başrollerini Melek Baykal, Zeki Alasya, Çağla Şikel, Levent Ülgen, Mert Öcal, Aylin Kabasakal, Kayhan Yıldızoğlu, Şeyla Halis, Ümit Yesin, Veysel Diker ve Zihni Göktay’ın paylaştığı romantik komedi dizisi “Görgüsüzler”de Lale karakterini canlandırdı.

2011 yılında yönetmenliğini Fortuna Zafer’in yaptığı NutriFin reklam filminde oynadı. Bahar Öztan, 2012 yılında TVem kanalında Yeşilçam Sokağı programını sundu. 2014 yılında “Başkanın Kızı” filminde Bahar Öztan, filmin başrollerini Yılmaz Köksal, Yalçın Dümer, Murat Soydan ile paylaştı.    

2015 yılında kansere yakalanan güzel oyuncu kanseri atlattı ve sağlığına kavuştu.  

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.